HORKÝŽE SLÍŽE (SK) + PIPES and PINTS (CZ/USA) – GAJDY, DUDY TOUR + HOST BOY

Kdy: Zpět na přehled akcí 17/10/2014
Kde: hala Tatran, Ostrava
Cingrova 1627/10
702 00 Ostrava-Moravská Ostrava a Přívoz
Česká republika
Zobrazit mapu
Cena: 290,- Kč
Vstupenky

Ostravské publikum bede mít na nějakou dobu poslední šanci vidět naživo populární slovenskou kapelu Horkýže Slíže. Rockeři z Nitry se před přestávkou s Ostravany koncertně rozloučí v hale Tatran. Dorazí tam v pátek 17.října v rámci turné s názvem GAJDY, DUDY TOUR na které vyrážejí společně s jedním z největších českých objevů, punk-rockovou skupinou Pipes nad Pints. Ta se může pochlubit nejen originálním potetovaným americkým frontmanem či hráčem na dudy, ale také soškou žánrového Anděla.

Společné vystoupení bude poslední možností vidět naživo Horkýže Slíže před plánovanou půlroční pauzou. Podobné to bude i s Pipes and Pints, kteří se po říjnových koncertech zavřou do studia, kde budou pracovat na novém albu a na podia se vrátí až v květnu 2015. Čtyřhodinový energický koncert obou kapel, které slibují průřez toho nejlepšího ze svých playlistů, odstartují ve 20 hodin brněnští BOY míchající syrový punk rock ovlivněný britskými kapelami osmdesátých let. Pod jejichž poslední album Darkest Visions se jako producent podepsal Tommy Manboy z legendární kapely Turbonegro.

“Když jsme poprvé viděli kapelu Pipes and Pints naživo, zamilovali jsme se do jejich pojetí tradičnějšího punku. Během příprav turné jsme se ještě více sblížili a už se i navzájem ovlivňujeme. Například jsem zahlédl našeho frontmana Kuka, jak si tajně na internetu vybírá tetovací salon, zjevně inspirovaný zpěvákem Mikem z Pipes, který má kérky na osmdesáti procentech těla,” říká s úsměvem bubeník Horkýže Slíže Marek Viršík.

Obě skupiny si podle něj padly okamžitě do noty natolik, že se rozhodly natočit společnou píseň Open Road, kterou už do svých playlistů začala nasazovat některá česká rádia. Nový song ostatně zazní i na aktuálním turné. Právě díky němu se na pódiu ukážou obě kapely v jednu chvíli současně. “Bude to vygradování celého koncertu. Písnička je o životě muzikantů na turné a drze kombinuje vtip Slížů s poetikou Pipes,”dodává dudák a vokalista Pipes and Pints Vojta Kalina.

VIDEO : Horkýže Slíže a Pipes and Pints  Open Road : http://youtu.be/aM44F7nghO0