Kultovní slovenská rocková banda METALINDA vydává re-edici svého slavného debutu

...„Metalinda“ a chystá se na velké turné „Síla Návratů“ s legendárními CITRON a LORETTOU!

Je to tu! Už tento pátek, 1.3. stratuje v PRAZE, MeetFactory, velkolepé turné českých a slovenských hard´n´heavy legend CITRON, METALINDA a LORETTA nazvané trefně „Síla Návratů“! A o tom, že to bude fakt síla nepochybuje snad nikdo! CITRON v čele s Láďou Křížkem budou hrát ty největší hity z celé své dlouhé historie za účasti dvou bývalých členů Jardy Bartoňe a Vaška Vlasáka. Dámská legenda LORETTA představí kromě svých kultovních skladeb také zbrusu nové kousky a slovenská METALINDA se pochlubí letos nově vydanou re-edicí svého slavného debutu „Metalinda“, které odstartovalo jejich úspěšnou hudební kariéru!

Album „Metalinda“ bylo vydáno v roce 1990 a letos, po celých 34 letech se dostává ke své re-edici! Na turné „Síla Návratů“ tedy zazní všechny nestárnoucí a slavné hity jako např. „Kovový kráľ“, „Jago“ či „Ján Amos Džínový“, tedy písně, které dodnes rezonují v srdcích fanoušků a dodnes je hrají snad všechna rocková rádia!

Kapelník a kytarista Peter Sámel k re-edici vypráví: „V tej dobe sa dostať k vydaniu albumu bolo nesmierne ťažké. Najprv ste museli nahrať 3 single. Z každého singla bolo nutné predať celý náklad, čo bolo 5 000 ks. Až potom bolo možné sa dostať k nahrávaniu LP platne. No a nám sa to podarilo. Písal sa rok 1989, keď na námestí SNP prebiehala vraj nežná revolúcia :D a my sme konečne dostali šancu nahrávať dlhohrajúcu LP platňu. Bol to náš vysnení sen. Sen sa stal skutočnosťou a pre nás bolo neuveriteľné dostať sa do nahrávacieho štúdia, ktoré v tej dobe, patrilo medzi najlepšie vybavené v Európe. Vtedy sme nahrávali na mixážny pult Solid State Logic a na úplne najnovšiu technológiu nahrávania 24 stop Sony digitál. Mali sme pred tým naozaj veľký rešpekt, boli sme šťastní a nabudení atmosférou úspechu. Dnes keď si pustím ten album, ktorý sme nahrávali pred 34. rokmi, má na dnešnú dobu aktuálne texty a sála z neho neskutočná energia. Mysleli sme si, že sme si slobodu vyštrngali už v roku 1989 ale nie. Zhodou náhod sme tiež spievali o slobode a miery „Slobodný je free...“ O slobodu treba neustále bojovať a nielen v škole môžeme stretnúť učiteľa, ktorý Vás naučí aby sme sa stali správnymi a dobrými ľuďmi, ako sa spieva v pesničke Ján Amos Džínový. ktorá je stále aktuálna. METALINDA má v svojom srdci iba tie pravé ľudské vlastnosti, ako je úprimnosť, priateľstvo vernosť a láska.  Prajeme príjemné prežitie a počúvanie nášho opäť nového albumu METALINDA no1 a vidíme sa naživo na turné „Síla Návratů“!“

Je čas oprášit kazety nebo LP se skladbami legendární METALINDY a chystat se na koncert! Vyberte město, které je vám nejblíž a přijďte si zavzpomínat, zazpívat si a skvěle se bavit! S CITRON, METALINDOU a LORETTOU vás čekají velmi silné, energií a emocemi nabité večery! Součástí koncertů budou i autogramiády kapel CITRON i METALINDA, tak přijďte včas!

CITRON, METALINDA, LORETTA – Síla Návratů Tour 2024
  1.3.2024 - PRAHA – MeetFactory
  2.3.2024 - PLZEŇ – Šeříkovka
  5.4.2024 - ZLÍN – Masters of Rock Café
  6.4.2024 - VELKÉ MEZIŘÍČÍ – Jupiter club
12.4.2024 - ÚSTÍ NAD LABEM – Dům kultury
13.4.2024 - OLOMOUC – S-klub
19.4.2024 - OSTRAVA – Garage Club
20.4.2024 - BRNO – Sono Centrum
26.4.2024 - ČESKÉ BUDĚJOVICE – Kulturní dům Vltava
27.4.2024 – HRANICE – Stará Střelnice

Vstupenky na všechny koncerty jsou k dostání na těchto stránkách nebo v sítích Ticketportal, Ticketstream a v obvyklých předprodejích.The tickets can be purchased at the following resellers:

pragokoncert.com