Souboj Rebelů Radegast Tour 2016

Kdy: Zpět na přehled akcí 15.12.2016 
Kde: Ostrava, hala Tatran
Cingrova 1627/10
Moravská Ostrava,702 00 Ostrava-Moravská Ostrava a Přívoz
Česká republika
Zobrazit mapu
Cena: 399,-Kč
Vstupenky

Největší rebelové české metalové scény: Citron s Láďou Křížkem a Tanjou, Aleš Brichta, Miloš Dodo Doležal, J. A. Kronek vyrážejí na společné turné!

“Souboj Rebelů Radegast Tour 2016″ startuje v listopadu a dnešním dnem se spouští předprodej vstupenek!

Kapela CITRON má za sebou dvě veleúspěšná turné k EP Rebelie vol.1 a vol.2 po celé České republice. CITRONU vyšly na podzim loňského roku EP Rebelie vol.1 a na jaře letošního roku EP Rebelie vol.2 a oba vydavatelské počiny se dočkaly velmi úspěšné odezvy u fanoušků. Koncerty CITRONU byly ve většině měst beznadějně vyprodány! Nová EP předznamenala hlavní tah, který česká metalová legenda pod vedením kapelníka Radima Pařízka chystá na říjen tohoto roku. CITRON vydá kompletní, nové studiové album „Rebelie Rebelů“ a vyrazí s ním na podzimní halové turné!

A jelikož jde o legendu, která položila albem Radegast základy heavy metalu v Česku, tak to nebude ledajaké turné! CITRON na něj vyrazí s velkou pódiovou produkcí, LED stěnami, novými animacemi a pyroefekty a s velmi speciálním hostem Rolandem Grapowem (ex-Helloween, Masterplan), který doprovodí kapelu na kytaru.

Mimochodem nové album CITRON se míchalo právě ve studiu Rolanda Grapowa a jeho kytara je k slyšení i u některých skladeb. Ale nová placka Citronu “Rebelie Rebelů” a monstrózní scéna není to nejrebelštější, co na fanoušky na tomto turné čeká.

CITRON na turné přibírají s sebou ty největší rebely české metalové scény a tak fanoušky v halách čeká opravdový “souboj rebelů”. Koncertní večer zahájí J. A. KRONEK, hlas legendárních hitů skupiny KERN! Druhý koncertní set bude patřit MILOŠI DODO DOLEŽALOVI, který mimo jiné odehraje většinu skladeb z alba Vitacitu “Vzhůru přes oceán”! Třetí koncertní set bude patřit ALEŠI BRICHTOVI, který tento večer zazpívá všechny velké hity Arakainu!

Turné “Souboj Rebelů Radegast Tour 2016“ očekávejte v těchto městech:

16.11. – Velké Meziříčí – Jupiter
18.11. – Děčín – SD Střelnice
3.12. – Plzeň – Depo 2015
6.12. – Praha – KD Ládví
10.12.- Brno – Hala Vodova
15.12.- Ostrava – Hala Tatran
17.12. – Zlín – Hala Euronics

Harmonogram vystoupeni pro každé město je následující:
19:00 – 19:30 – J. A. Kronek
19:45 – 20:35 – Miloš Dodo Doležal
20:50 – 21:40 – Aleš Brichta
22:00 – 23:40 – Citron

V každém městě na Vás čekají i autogramiády všech rebelů!

Vstupenky za cenu 399 Kč zakoupíte na webových stránkách Masters of Rock a v obvyklých předprodejích TicketPortal, TicketPro a TicketArt od 1.9.2016. Turné pořádá agentura Pragokoncert (www.pragokoncert.com).

 

Pražské Hard Rock Café  patřilo 6.října novinářům a největším rebelům a osobnostem české metalové scény, kteří spojili své síly a na konci listopadu vyráží na společné halové turné!

Byl to včera až mrazivý pocit. K jednomu stolu před novináře společně usedla ty největší esa české metalové historie. A novinářům na úvod jejich zásadní počiny připomněla další legenda Heavy Holeček. Řekl co pro něj a rockové fanoušky znamenalo, když vyšla deska „Radegast“ od CITRONU, „Thrash The trash“ od ARAKAINU, „Vzhůru přes oceán“ od VITACITU a „Od narození“ od skupiny KERN. Heavy Holeček ani nechtěl věřit tomu, že v jeden koncertní večer se budou moci fanoušci vrátit o několik dekád zpět a vidět a slyšet základní a stěžejní skladby naší rockové historie. Vždyť hity ARAKAIN bude zpívat Aleš Brichta, Miloš Dodo Doležal odehraje takřka celé album Vzhůru přes oceán, největší hity KERNU zazpívá J.A.Kronek a hity CITRONU budou zpívat Láďa Křížek a Tanja! Ale turné „Souboj rebelů Radegast Tour 2016“ nebude jen o vzpomínkách a nostalgii. CITRON na turné představí zbrusu nové písně z alba Rebelie rebelů, které vyjde na podzim. Dodo představí rovněž několik zbrusu nových skladeb, které chystá pro nové CD. Zcela samostatný přístup ke každému městu z hlediska skladeb pak bude volit Aleš Brichta. Např. pro Ostravu nazkouší skladbu „Zdař bůh“. A pro jiné města chystá další lahůdky skladby, které fanoušci neslyšeli třeba 30 let! A jako třešnička na dortu by měla být společná píseň, kde hudbu skládá Miloš Dodo Doležal, otextuje Aleš Brichta a rebelové společně odzpívají! Fanoušci se mají na podzim na co těšit. Tiskovku emotivně prožívali i samotní umělci.

„Já jsem šťasten, já si užívám muziku a užívám si to o to víc, že tady sedíme teď všichni spolu, že se podařilo něco, co by se mohlo zdát v minulých letech, že se nepodaří nebo že to nikoho nenapadne, jsem moc rád a doufám, že to je pouze začátek nějaké další éry“, pronesl o připravovaném turné na tiskové konferenci kapelník skupiny Citron Radim Pařízek.

„Já na rozdíl od Vás chlapi jako souboj nesouboj, to záleží na tom, jak to budou lidi vnímat, ale princip je takovej, že celá ta akce je o jediný věci, aby se lidi bavili a o nostalgii, která tam propukne obrovským způsobem“, řekl další z hlavních aktérů tiskové konference zpěvák Aleš Brichta.

„My jsme se v těch osmdesátkách potkávali často, míjeli jsme se na různejch festivalech, hodně jsme o sobě věděli, já se na to teď fakt těším a doufám, že si ty fanoušci najdou ten čas, to bude velmi důležitý“. „Musím upozornit, že máme dobrou sestavu, takže budete mít s námi chlapci velký trápení“ pronesl s ironickou nadsázkou zpěvák Miloš Dodo Doležal.

„To nebude souboj náš, to bude souboj těch, kteří si najdou čas a peníze a přijdou si nás dohromady poslechnout“ pronesl zpěvák Albert Kronek.

„Rok potom, co jsme tu seděli a vyprávěli, že začínáme ( pozn. tisková konference V Hard Rock Café 7.10.2015 ) se událo strašně moc dobrejch věcí, prostě se nám to povedlo a to můžu říct, že to je takovej hodně hřejivej pocit, že máme za sebou dobrou práci a lidi, který nás mají fakt rádi“ dodal zpěvák kapely Láďa Křížek.

“Je to zvláštní, že i já jedu dál s touhle partou a baví mě to daleko víc než na začátku… Je tam energie a je tam chuť něco vyrobit, aby to mělo hodnotu a aby nás to bavilo… I když jsem tady jako host, líbí se mi tady mezi těmi kluky a to je hlavní“, řekla zpěvačka kapely Citron Tanja…

Fotogalerii z TK v Hard Rock Café k turné Rebelie rebelů Radegast Tour a novému albu CTIRONU si můžete prohlédnout zde…