Gospelové vánoce 2016

Kdy: Zpět na přehled akcí 10.12.2016 
Kde: Praha, kostel sv. Ignáce
Karlovo nám. 2/22
Nové Město,120 00 Praha-Praha 2
Česká republika
Zobrazit mapu
Cena: 390,-Kč
Vstupenky

GOSPELOVÉ VÁNOCE 2016 – Danton Whitley and Mosaic Sound

Danton Whitley and Mosaic Sound přijedou v prosinci vůbec poprvé do České republiky a návažou tak na dlouholetou tradici gospelových koncertů pořádaných agenturou Pragokoncert.

Danton Derelle Whitley, rodák z Aberdeenu (Maryland, USA), je často označovaný za průkopníka nové vlny gospelové hudby díky svému neutuchajícímu úsilí a lásce k tomuto žánru.

Již od útlého věku se u něj hudba stala řemeslem, které v sobě zdokonaluje dodnes.

V současné době zastává funkci ministra hudby pro Refuge Temple COGIC v Aberdeenu. Je také ředitelem Státního sboru v Marylandu a působí také jako sbormistr v Southern Baptist Church (Harford County).

Je označován za světově prvotřídního zpěváka, muzikanta, skladatele, kazatele a evangelického kněze. Tyto jeho jedinečné schopnosti spolu s unikátním vokálním souborem Mosaic Sound tvoří z Daytona nezaměnitelnou postavu v současné gospelové muzice.

Uskupení Danton Whitley a Mosaic Sound vzniklo v roce 2006 a přineslo do gospelového průmyslu nový svěží zvuk a poselství svobody a naděje. Inspirováni uměním mozaiky a knihami Mojžíšovými se Danton Whitley & Mosaic Sound snaží svou hudbou sdílet evangelium. Inspirováni žánry jako opera, jazz, CCM (Contemporary Christian Music) a vážnou hudbou produkuji zvuk, který je v současné době nezaměnitelný. Vzhledem k jejich podmanivému zvuku jim bylo umožněno vystupovat s takovými jmény gospelového průmyslu jako např. Donnie McClurkin, Karen Clark-Sheard, Kim Burrell, Kierra Sheard, Norman Hutchins, Maurette Brown-Clark a mnoho dalších. Nedávno Danton Whitley and Mosaic Sound obdrželi cenu Dee Dee Showell Legacy Award pro nejlepší kapelu.

Danton Whitley si je vědom, že úspěch nepřichází bez píle, porozumění a pokory k Boží vůli. Izaiáš 40:8 říká: „Tráva uschne, květ opadá, ale slovo Boží zůstává navěky“.

Přijďte se vánočně naladit již 10.12. 2016 do Kostela sv. Ignáce na Karlově náměstí v Praze 2.

Vstupenky zakoupíte v prodejních sítích Ticketportal, Ticketart, a Ticketpro