Zimní Masters Of Rock 2006

Kdy: Zpět na přehled akcí 02/12/2006
Kde: Sportovní hala Novesta, Zlín
Vstupenky

ZIMNÍ MASTERS OF ROCK 2006 – vedle CRADLE OF FILTH a DORO také comaback finských WALTARI.

zima06

2. ročník zimní variace velkého open-air festivalu MASTERS OF ROCK – ZIMNÍ MASTERS OF ROCK se již rýsuje do jasnějších, výraznějších podob. ZLÍN a jeho věhlasný rock/metalový svatostánek, sportovní hala Novesta, bude tedy opět dějištěm velkého zimního rockového svátku. Ten letos připadá na sobotu 2. prosince 2006. A že půjde opět o velkolepou oslavu kvalitní hudby si buďte na 100% jisti, vždyť svou účast již potvrdili strašidelní britové CRADLE OF FILTHkteří vydali v říjnu své nové album s názvem „Thornography“ a vyráží ke konci roku na světové turné. V rámci něho pak nemohou minout ani Českou Republiku. Jejich jediné, exklusivní vystoupení získal právě festival Zimní Masters of Rock!

Další potvrzenou hvězdou je metalová královna DORODORO PESCH je německá hard´n´heavy rocková bohyně. Jednoznačně nejznámější z mála žen, vítězně bojující v tvrdém rockovém ringu. Letos vydala novou desku s názvem „Warrior Soul“. Českému publiku ji představí právě na pódiu Zimního Masters Of Rock 2006!

cradle

K těmto dvěma ikonám světové rock/metalové scény nyní na seznam potvrzených účastníků festivalu Zimního Masters Of Rock nově připišme hudební zástupce evropského severu. Severská hudební scéna má v sobě cosi magického. Tvůrci z těchto zemí dokáží pokaždé přijít s něčím naprosto originálním, co jim dovoluje napevno a na dlouho se usadit v mnoha srdcích hudebních fans po celém světě. Nejinak je tomu v srdeční oblasti fanoušků v ČR a úplně doslova to platí o všech třech nově potvrzených kapelách pro letošní Zimní Masters Of Rock – finské, legendární kapele WALTARI, mladé švédské formaci DEATHSTARS a nové, čerstvé finské kapele WINTERBORN. WALTARI slaví již neuvěřitelných 20 let své existence na rockových pódiích. Při té příležitosti vydali znova dávno vyprodané debutové album „Monk Punk“z roku 1991 a kolekci svých raných singlů a EP nahrávek „Pala Leipää“, která byla původně vydána v roce 1993 pouze v Německu a ve Finsku. Ale nebyli by to WALTARI, kdyby svým fanouškům nenadělili ještě něco navíc – nové 2CD „Early Years“ se 44 nahrávkami i deseti dříve nikdy nerealizovaných skladeb Waltari z 80. let – na Zimním Masters Of Rock nás čeká energií a progresí naplněná procházka jejich originální tvorbou a jistě i něco zcela nového! DEATHSTARS, to jsou pohlední švédští mladíci, které charakterizovalo vydavatelství Nuclear Blast na svém posledním kompilačním DVD „Monsters Of Metal“ následovně: „Jsou mladí, sexy a to nejdůležitější – opravdu skvěle paří! Deathstars vyvinuli svůj vlastní, osobitý zvuk a styl, nazvaný Death Glam a svými velmi speciálními aranžmá přináší tito pohlední švédové skutečný zážitek pro oči i uši.“ Kapela Deathstars vydala letos již svou druhou desku „Termination Bliss“. Desku o agresi, kouzlu, prohře, dekadenci, morálním úpadku. Duch jejich tvorby můžeme popsat jako industriální polobožství v černém třpytu – se zbraní, cigaretou a miliónovým ůsměvem – zábava řízená přímo z pekla! Uf, tak to bude nářez! WINTERBORN jsou tak čerstvou heavy-metalovou kapelou, jako nově napadlý sníh. Vznikli na základech a slávě revivalové kapely MEAN MACHINE, ale výzva hrát vlastní, originální skladby byla v jejich případě velmi silná, proto vzniká Winterborn a zcela nový, severským chladem vonící materiál s názvem „Cold Reality“. Tato „zimní“ kapela otevře stylově celý program Zimního Masters Of Rock! Jedinou zámořskou položkou bude americká heavy-metalová skupina BENEDICTUM. Tato kapela je ze San Diega (Kalifornie) a v jejím čele stojí atraktivní a půvabná zpěvačka Veronica Freeman. Jsou noví, čerství a neokoukaní a jsou považování za energetickou bombu na poli světového heavy-metalu. Máme se na co těšit!

waltari

Připočtěme hudební bandy z domácích rockových kolbišť – hard/rockovou DOGU v čele s charismatickým  Romanem „Izzy“ Izaiášem a s čerstvým materiálem z nové desky „Love Vole“, legendu punku, kapelu PLEXIS a melodickou speedmetalovou SALAMANDRU a program bude téměř úplný! Jedinou neznámou je zahraniční kapela, kterou si veze Doro jako svého speciálního hosta.

Program:

13:00  otevření haly Novesta  
14:00 – 14:30   Crystal Viper (Pol) http://www.crystalviper.com
14:45 – 15:25   Salamandra (CZ) http://www.salamandra.cz
15:40 – 16:20  Sister Sin (Swe)  http://www.sistersin.com
16:35 – 17:20  Plexis (CZ)  
17:35 – 18:25  Doga (CZ) http://www.dogamusic.cz
18:45 – 19:35 Deathstars (Swe) http://www.deathstars.net
20:00 – 21:00 Waltari (Fin) http://www.waltarimusic.com
2130 – 22:30 Doro (Ger) http://www.doropesch.com
23:00 – 0:30 Cradle of Filth (GB) http://www.cradleoffilth.com
0:30  AFTER PARTY Masters Of Rock Café Zlín-Čepkov – projekce metalových DVD!

Součástí programu Zimního Masters Of Rock bude kromě skvělých koncertů také  výstava nejpovedenějších fotografií z letošního letního Masters Of Rock a vyhlášení a vyhodnocení nejlepších fotografů-fanoušků, kteří získají hodnotné ceny. Rovněž zde budou oficiálně představeny první potvrzené kapely letního MASTERS OF ROCK 2007 a slavnostně tak bude zahájen předprodej vstupenek za super zaváděcí cenu, platnou pouze 2.12. v hale Novesta pro návštěvníky ZMOR! Po skončení festivalového programu poběží v Masters of Rock Café na Čepkově projekce metalových live koncertů až do ranních hodin! V prodeji bude veškerý festivalový merchandising včetně nového DVD MOR 2006, jehož ukázky se budou po celou dobu festivalu promítat ve velkokapacitním stanu!

deathstars

V prostoru mezi halou Novesta a Zimním stadionem vyrostou vytápěné velkokapacitní hospody a připravujeme pro vás možnost ubytování na Hotelu Moskva za speciální ceny! Hotel Moskva je vzdálen od haly Novesta pouhých 200 metrů! Celý program slibuje opravdu velký rock-metalový nářez, tak si ho nenechte ujít!

Zapište si do diářů nebo za uši - 2. 12.2006 od 13:00 hod. sportovní hala Novesta ZLÍN – 2. ročník festivalu ZIMNÍ MASTERS OF ROCK!