YES (UK)

Kdy: Zpět na přehled akcí 29/10/2009
Kde: OLOMOUC, hala University Palackého
Cena: Cena: 590,- Kč (platí do 30.9.2009!)
Vstupenky

Britská art-rocková legenda YES zahajuje světové turné v OLOMOUCI!

29.10. OLOMOUC, hala University Palackého

Yes, legendární britská art-rocková kapela YES zahájí na konci října, přesně 29.10., své nové světové turné v hale olomoucké Univerzity Palackého! Koncert kapely YES bude vrcholem letošního 2. ročníku hudebního festivalu Rocková Olomouc! Slavná skupina dorazí do Olomouce již o tři dny dříve, aby v hale UP doladila přípravy a nazkoušela repertoár celého turné

Kapelu YES založili v roce 1968 zpěvák Jon Anderson a baskytarista Chris Squire a jejich domovským klubem se stal slavný londýnský Marquee Club, kde hráli mladí Yes po boku takových hvězd jako jsou např. Jimi Hendrix nebo Pink Floyd. Již jejich debutové album „The Yes Album“ (1970) atakovalo přední příčky britských hitparád. Ke kapele se připojuje kytarista Steve Howe, z kapely Asia a GTR a bubeník Alan White, který hrál i s Johnem Lennonem („Imagine“) nebo s George Harrisem („All Things Must Pass“). YES velmi brzy dobývají Ameriku a hrají nespočet koncertů, včetně stadionu JFK před 130tis. davem fanoušků. Formace prodala za svoji 40letou hudební kariéru přes 30miliónů desek po celém světě a posunuli hranice progresivního art-rocku dál, zejména svým dynamickým instrumentálním uměním v kontrastu s abstraktními texty. YES patří spolu se skupinami Pink Floyd a Genesis mezi základní pilíře hudebního stylu zvaného art-rock a každopádně, jsou jednou z nejúspěšnějších a nejdéle hrajících kapel vůbec a pozor, jejich skvělá kariéra nekončí!

Kapela vyráží na nové světové turné a zahajuje ho v ČR, v Olomouci, 29.10.! Vystoupí zde ve složení: Steve Howe, Chris Squire, Alan White, Oliver Wakeman (syn Ricka Wakemana) a Benoit David, který nahradí legendárního zpěváka skupiny Jona Andersona, který se loni potýkal se zdravotními problémy.

Co dodat? Olomouc se chystá na hudební událost roku!

Yes-group-color-web-

 

Předprodej vstupenek za zaváděcí cenu, platnou do konce září, byl zahájen! K dostání také přes www.mastersofrock.cz, e-mailu: dupalova@pragokoncert.com, tel: 577 432 580 na dobírku.