YAMATO – The Drummers Of Japan

Kdy: Zpět na přehled akcí 20/05/2009 – 25/05/2009
Cena: viz. plánky akcí
Vstupenky

YAMATO – The Drummers Of Japan

Věhlasný soubor japonských bubeníků ve zcela nové, strhující show 6x v ČR!

 Proslulý japonský bubenický soubor YAMATO si české publikum oblíbil. Není divu, všechna show, která s nimi agentura Pragokoncert na jaře 2008 po celé ČR naplánovala a odjela byla beznadějně vyprodána a bubeníci svým energickým, fascinujícím vystoupením doslova a do písmene nadchli. Češi dokáží velmi sugestivně přijmout cizí, vzdálené kultury a jejich dějiny. Jejich strhující show Heartbeat „Shin-on“ (v překladu „Tlukot srdce“) byla naprosto jedinečným zážitkem a soubor sklidil ohromné ovace.

Vyprodané sály jsou tím nejlepším impulsem a inspirací k tvorbě zcela nového představení, které bubeníci v současné době chystají a v japonských horách, v domovské vesnici Nara, nacvičují. YAMATO se tak do ČR vrátí se zcela novou, mladistvě ráznou a silnou show. Bubeníci opět slibují nezapomenutelný, inspirující a velmi intenzivní zážitek. Prožijete s nimi až pohádkově jemnou a čistou odezvu padajícího deště, přes rytmické, veselé pasáže dýchající radostí ze slunce, ze hry a ze zdravého pohybu až po silnou, běsnící bouři excelující v zběsilosti mládí. To vše opět v dokonale brilantním provedení zkušených bubenických mágů.

YAMATO a jejich nová, skvělá bubenická exhibice v rozkvětu jara a lásky hned 6x v ČR:

20.5. BRNO, Janáčkovo Divadlo
21.5. BRNO, Janáčkovo Divadlo
22.5. ZLÍN, sportovní hala Novesta
23.5. OSTRAVA, ČEZ ARÉNÁ
24.5. PRAHA, Kongresové Centrum
25.5. PARDUBICE, ČEZ ARÉNA

Japonsko ve své nenapodobitelné čistotě a ryzosti opět čeká.

Soubor YAMATO založil v roce 1993 Masa Ogawa v Naře, která je považována za „kolébku japonské kultury“. V současné době soubor sídlí ve vesnici Nara a s tradičními japonskými bubny „Wadaiko“ cestují již více než 10 let po celém světě. Od svého vzniku uskutečnil soubor přes 1000 představení v Asii, Evropě a Americe, které shlédlo více než milion lidí. Během této velkolepé bubenické show, v které se bubnování mísí s tradičními japonskými motivy (hudba, kostýmy – SHOW v japonské tradici), je použito několik desítek originálních japonských bubnů (včetně bubnu „Odaiko“ vyrobeného z ohromného více než 400 let starého stromu).

„Bubny existují od nepaměti a jejich zvuk člověka dokázal vždy učarovat. Vždy, když jsme my – Taiko, bubeníci z Yamato – hráli na naše bubny, dali jsme do toho srdce i duši ve snaze vytvořit zvuk, v kterém se odráží samotný puls života. Naším bubnováním chceme zprostředkovat tlukot srdce – zvučnou podstatu všeho živého. Během našeho vystoupení cítíme sílu a vášeň toho rytmu, který se nachází v každém koutě našeho světa dávající sílu a odvahu přijmout život takový, jaký je. Toto cítění se snažíme sdílet s naším publikem. Naše intenzivní cvičení nám umožňuje šířit tento puls po celém světě, někdy s jemnou pronikavostí, jindy s nezměrnou sílou a vášní. Pak v okamžiku, kdy naše bubnování souzní s tlukotem srdcí našich diváků, vytvoří vlnu energie, která nám dává sílu a vůli bubnovat dál…“.

Co dodat? Předprodej vstupenek na tuto fantastickou bubenickou show byl zahájen!
20.5. BRNO, Janáčkovo Divadlo – planek
22.5. ZLÍN, sportovní hala Novesta – planeks
24.5. PRAHA, Kongresové Centrum – KCPplanek

 

Vstupenky jsou k dostání v předprodejních sítích www.ticket-art.cz, www.ticketportal.cz a www.ticketstream.cz, na BRNO, ZLÍN a PRAHU také u pořádající agentury Pragokoncert na tel: 577 432 580, 777 701 591, e-mail: dupalova@pragokoncert.com na dobírku (Morava) a tel: e-mail: barant@pragokoncert.com, 224 234 602 (Čechy), na PARDUBICE přes www.79promotion.cz a na OSTRAVU ve všech obvyklých předprodejích.
Info také na www.pragokoncert.com .