WALTARI (FIN) & SUPPORT LESBIENS (CZE) a host Forrest Jump

Kdy: Zpět na přehled akcí 17/11/2014
Kde: Masters of Rock Cafe
Tyršovo nábřeží 5497
760 01 Zlín
Česká republika
Zobrazit mapu
Cena: 350,- Kč
Vstupenky

V listopadu na zlínské publikum čeká další z řady skvělých koncertů!! Finští rockeři WALTARI se vrací do České republiky a zahrají vám společně s českou kapelou SUPPORT LESBIENS.  Jedinečná příležitost shlédnout společné vystoupení probíhající v rámci podzimní  tour  je pro vás připravena  17.11.2014 na 20:00 hodin ve zlínském Masters of Rock Cafe ve Zlíně!

Českým publikem oblíbená pětice muzikantů z Helsinek, která proslula strhujícím mixem zdánlivě neslučitelných žánrů a živelnými koncerty, vznikla v roce 1986. Ke dnešnímu dni vydali Waltari včetně kompilací a EP nahrávek devatenáct alb, koncertovali bezmála po celém světě, spolupracovali s Finským národním baletem a řadou symfonických orchestrů. V Česku odehráli desítky koncertů napříč celou republikou, navázali spolupráci s tuzemskou hudební scénou a naši vlast také vnímají jako svůj druhý domov. V současnosti Waltari dokončují nové album, které vyjde v celé Evropě v lednu příštího roku. Na první singl z desky se ale fanoušci kapely mohou těšit ještě před zahájením  podzimního turné.

Support Lesbiens  je česká hudební skupina, která vznikla v roce 1992, čtyři roky na to se rozpadla, aby se za čtyři léta mohla opět dát dohromady.   Prakticky od svého vzniku se stále vymykala a provokovala, už jenom svým názvem. Možná i proto přišly první úspěchy až nezvykle rychle. Hlavní roli ovšem určitě hrály talent a nadšení pro věc. Úspěch téhle tehdy grungeové kapely rostl úměrně s počtem koncertů. Kytarista Hynek Toman ke spojení právě s finskými hudebníky  říká „ Waltari znám přes dvacet let a i když byli vždy tvrdší kapelou než my, líbilo se mi, jak mají stylově široký záběr. Myšlenku společného turné podpořilo i setkání s jejich klávesistou, který se přišel podívat na křest naší poslední desky“.  Právě skladby z tohoto loňského alba budou doprovázet největší hity Support Lesbiens na turné.

Pondělí  17.11.2014 od 20:00 hodin bude klub Masters of Rock Cafe ve Zlíně na Čepkově patřit Waltari, Support Lesbiens a vám!!