VADER (Pol) + Devian + Inactive Messiah

Kdy: Zpět na přehled akcí 06/06/2008
Kde: Zlín – Masters Of Rock Café
Vstupenky

VADER – XXV Anniversary Tour 2008

 

Pátek 6.6. Zlín – Masters Of Rock Café (www.mastersofrock.cz)
Special guests: DEVIAN, INACTIVE MESSIAH

Čtvrt století na scéně, stovky odehraných koncertů, tisíce fanoušků po celém světě. Polská deathmetalová mašina VADER se definitivně vyšplhala až na vrchol pomyslného metalového Olympu a nyní plánuje oslavit ve velkém stylu své 25. narozeniny. Pro své výroční turné nazvané „XXV Anniversary Tour 2008“ si jako sekundanty pozvala několik speciálních hostů, které budou moci spatřit i česko-slovenští příznivci špičkové extrémní hudby, a to konkrétně na koncertech v Košicích, Praze a ve Zlíně.

Pozice, na kterou se VADER postupem let dopracovali, není rozhodně dílem náhody. Za jejich úspěchem není pouze nezbytný hudební um, ale také neuvěřitelná houževnatost a zarputilost. Ne nadarmo platí VADER za jednu z nejvíce koncertně vytížených kapel na světě. Svou oddaností deathmetalové scéně a častým koncertováním si dokázali vybudovat početnou fanouškovskou základnu po celé Evropě, což se jim nyní vrací v podobě plných koncertních sálů.

O semknutosti kapely svědčí i fakt, jak rychle se dokázala vyrovnat s tragickou smrtí svého bubeníka Docenta, který platil za jednoho z nejlepších bubeníků deathmetalové historie vůbec. Společně s jeho nástupcem, mladým talentem Darayem, který debutoval na albu „Impressions In Blood“, odstartovali VADER svou novou éru a jako rekapitulaci té předešlé připravili kompilační desku s názvem „XXV“, která vychází právě tento měsíc. Album je speciálně přichystané pro avizované výročí a obsahuje písně z různých etap vývoje skupiny. Všechny skladby byly znova nahrány, zmixovány a zmasterovány ve studiích Hertz. Regulérní dvoudisková edice bude obsahovat 25 skladeb, včetně kultovních záležitostí jako „Carnal“,„Cold Demons“ nebo „Black To The Blind“. Kromě nich se fanoušci dočkají zatím nezveřejněné skladby „Tyrani Pekel“, která pochází ještě z dob začátků kapely. Speciální edice bude navíc obohacená o bonusové písně, jako například o polskou verzi „Trupi Jad“ a „Reborn In Flames“ a několik videozáznamů pořízených v letech 1986 až 2001.

vader_low

Speciálními hosty zlínského koncertu jsou black/death metaloví Švédové DEVIAN a řečtí blackmetalisté INACTIVE MESSIAH.

Vstupenky na koncerty jsou ve všech běžných předprodejích Obscure Promotion.

Více informací o jednotlivých koncertech naleznete na webových stránkách www.obscure.cz, na info mailu infoassault@centrum, nebo tel. číslech 775 095 666 a 774 220 183.