URIAH HEEP (UK)

Kdy: Zpět na přehled akcí 15/05/2009 – 16/05/2009
Cena: Liberec: 750,- Kč, Buchlovice: 650,- Kč
Vstupenky

15.5.2009 20:00 DK LIBEREC
16.5.2009 20:00 zámecký amfiteátr BUCHLOVICE

Slavná britská rocková legenda URIAH HEEP v květnu 2x v ČR!

UriahHeepGroup

Při vyslovení jména této, již dlouhá léta, legendární britské rockové skupiny, si každý pamětník ihned vybaví, že jsou jedním ze 3 hlavních pilířů stylu zvaný rock! Byli to Black Sabbath, Deep Purple a právě Uriah Heep, kdo udával směr, kterým se tento hudební styl ubíral.

„Uriáši“ mají na kontě 20 studiových alb a za svou dlouhou hudební kariéru zahráli milionům fanoušků po celé planetě. URIAH HEEP se stále řadí mezi aktivní rockové stálice. V červnu loňského roku spatřilo světlo světa jejich 21 studiové album s názvem „Wake The Sleeper“. a kapela ho přijíždí v květnu představit také do LIBERCE – 15.5. od 20:00 hod. – Dům Kultury a do BUCHLOVIC – 16.5.2009 od 20:00 – zámecký amfiteátr! Speciálním hostem koncertu v LIBERCI je Miloš „DODO“ Doležal a v BUCHLOVICÍCH kapela CIMENT.

Album „Wake The Sleeper“ je prvním studiovým albem kapely po 10 letech (poslední studiovka vyšla v roce 1998 „Sonic Origami“) a oslavuje novou kapitolu v životě kapely. Toto album prezentuje kapelu Uriah Heep v té nejlepší formě a tato jejich nová deska se řadí mezi další nezapomenutelné klasiky. Na této nové desce poprvé chybí dlouholetý bicman kapely Lee Kerslake, který musel ze zdravotních důvodů kapelu opustit. Na jeho místo za bicí soupravou usedl další uznávaný mistr rytmů Russel Gilbrook (Tony Iommi (Black Sabbath), Van Morrison, John Farnham, Lonnie Donnegan).

Kapela URIAH HEEP vznikla v roce 1969 v Birminghamu. To tehdy si mladí hudebníci změnili původní název „Spice“ na Uriah Heep podle lstivého úředníka z Dickensonova románu David Copperfield. Debutové album „…Very ´eavy…Very ´umble“ bylo vydáno v únoru 1970. Od svého vzniku prodělala kapela mnoho personálních změn. Snad nejslavnější sestavu tvořili od února 1972 do února 1975 zpěvák David Byron, kytarista Mick Box, klávesista Ken Hensley, bubeník Lee Kerslake a baskytarista Gary Thain. „Uriáši“ vždy skládali svá alba s důrazem na melodii. Od ostatních se odlišovali zejména několikanásobně vrstvenými vokály a také téměř neustálou hrou na klávesy. Od roku 1974 však začalo v kapele docházet k vážným rozporům, které byly hodně spojeny s alkoholem a drogami. Od roku 1975 začalo tedy docházet k dalším změnám v obsazení. Odešel basák Gary Thain (drogy) a zpěvák David Byron (alkohol) a nahradilo je několik dalších umělců. V září roku 1986 pak ke kapele nastoupil zpěvák Bernie Shaw. Jeich progresivní, heavy metalový styl tvorby vynesl „Uriáše“ mezi nejpopulárnější hard rockové velikány 70´let.

URIAH HEEP prodali za svou dlouhou hudební kariéru až neuvěřitelných 30 milionů nosičů po celém světě, hráli v 52 zemích světa a získali po právu přívlastek nejlepší „live“ rockové kapely na světě. Ve svém „životopise“ mají i několik zajímavých „nej“, např. byli první britskou kapelou, která hrála naživo v Rusku (bylo to v roce 1987!).

Co dodat? Legenda Rocku URIAH HEEP se vrací do ČR! Přijďte si poslechnout a zazpívat nesmrtelné hity spolu s nejnovějšími hudebními kousky mistrů rocku. 15.5. DK LIBEREC a 16.5. 2009 zámecký amfiteátr BUCHLOVICE!

Vstupenky jsou k dostání v předprodejní síti Ticketportal a na stránkách www.mastersofrock.cz.
Doporučujeme zakoupit vstupenky včas!