TUBLATANKA

Kdy: Zpět na přehled akcí 16/11/2012
Kde: ZLÍN, sportovní hala Euronics
Vstupenky

Slovenská rocková legenda oslaví své 30. narozeniny megakoncertem ve ZLÍNĚ!

16. 11. 19:00 ZLÍN, Sportovní hala Euronics

Speciální host: ex-ARGEMA oslaví také 30 let na scéně! Hosté: Neutral, Miss God

TUBLATANKA, jedna z největších slovenských rockových legend slaví již neuvěřitelných 30. let na scéně a vy můžete být u toho!

Legendární trio, které se za dobu svého působení popralo úspěšně jak s popularitou, tak s úpadkem, komunistickým režimem či drogami,přijíždí do ZLÍNA, aby zde spolu s Vámi oslavili svoje významné jubileum – 30. narozeniny! Koncert se uskuteční za účasti několika hostů, jako jsou známé rock-metalové kapely Neutral z Topolné u Uherského Hradiště a holešovská banda Miss God. Speciálním hostem večera bude legendární ex-ARGEMA, která zazářila svým slavným albem VELKÁ MORAVA a taktéž oslaví 30 let hraní. Kluci chystají speciální set…
Tento rockový nášup se uskuteční v jediný den, a to v pátek 16. listopadu ve sportovní hale Euronics ve Zlíně!
 Přijďte si zabláznit na rock-metalovou smršť v podání nestárnoucí legendy TUBLATANKA a jejich hostů! Bude to maso!

V roce 1982 se sešli v jedné vinárně v Bratislavě studenti VŠ Maťo Ďurinda a Ďuro Černý. Kápli si do noty a rozhodli se založit rockové trio podle vzoru svých oblíbenců Cream, Jimi Hendrix nebo Police. Časem našli také třetího, basáka Paľa Horvátha a trio bylo dotvořeno, písničky nazkoušeny a zvývalo vymyslet jméno a image kapely. Název TUBLATANKA vznikl ze složení slov Tublat, což byla oblíbená postava Maťa z knihy o Tarzanovi a zkomolením vzorové kapely Moravanka. Tak vznikla Tublatankaa od ní už nebylo daleko k image slovenských národních krojů. V roce 1983 hrají poprvé naživo na festivalu Modrá vlna, který organizoval tehdy ještě nezpívající Richard Müller a ihned zaujali ty správné lidi – redaktora vydavatelství Opus, který jim ihned nabídl nahrání desky. Hned první deska Tublatanky se stala slovenským rockovým objevem č. 1 a prodalo se jí na sto tisíc kusů. Polovina osmdesátých let prostě rocku přála, byla to jakási forma vzpoury proti režimu. Asi nejznámější písní z té doby je píseň “Pravda víťazí”, která se celkem logicky stala neoficiální hymnou sametové revoluce na Slovensku. Přišla svoboda a otevřely se hranice, to však znamenalo také příval zahraničních rockových interpretů, kterým se zkrátka nedalo konkurovat. Basák Paľo si založil softwarovou firmu a neměl už čas na kapelu, bubeník Ďuro propadl drogám, což znamenalo vlastně konec kapely ve starém dobrém složení Maťo – Ďuro – Paľo. Ovšem nic není tak zlé, jak se na první pohled zdá a kapela se po roce 2000 zvedá z popela a nahrává v novém složení nové desky. Ze staré sestavy zůstává již jen Maťo Ďurinda, ale kapela šlape neochvějně dál a letos slaví krásné jubileum – 30. let!

16. 11. vás čeká ve ZLÍNĚ, sportovní hale Euronics skutečně našláplý rock´n´rollový nářez. Přijďte si zařádit a zazpívat, TUBLATANKA žije a je to sakra znát!