TLESKAČ

Kdy: Zpět na přehled akcí 11/12/2010
Kde: Masters of Rock Café, Zlín
Cena: 170,- Kč
Vstupenky

Nejznámější a nejlepší SKA z Česka roztančí Masters of Rock Café ve Zlíně na Čepkově!

V sobotu 11.12. 2010 od 20:00 se v klubu Masters of Rock Café ve Zlíně na Čepkově rozjede jedinečný předvánoční večírek v rytmu „Skáčka“!

Plzeňští Tleskač, alias „Pilsner SKA Orchestra“ přivezou dárek v podobě uvolněné, roztančené, veselé atmosféry pro potěchu ducha každého z nás.

Ideologický vznik skupiny se datuje k 1. 1. 2000 pět minut po půlnoci. Na pódiu plzeňského hudebního klubu Divadlo Pod lampou před několika okamžiky dohrála kultovní punková skupina Požár mlýna a právě její tři členové, baskytarista Jirka „Frigo” Sýkora, bubeník Petr „Bejdžán” Bejlek a zpěvák Míra „Prasopes” Cisler, si na baru připíjejí na nové tisíciletí a při této příležitosti zakládají, zatím pouze teoreticky, skupinu, která by podle představ zakládajících měla hrát ska. Pouze z lásky k této muzice, kterou tak pěkně všichni tři trpěli.

V létě roku 2003 byl soubor lapen do sítí hudebního vydavatelství Black Point a pod jeho křídly na jaře 2004 vydává své debutové album „Ska z Česka”. Název tohoto alba naprosto přesně vystihuje styl, který těleso produkuje.

O dva roky později následuje druhé CD kapely, „Na předměstí Bory“. Deska nepříliš významná délkou záznamu, o to však významnější obsahem, ze kterého vás naplno zasáhne jeho génius loci.

Zkrátka, když se řekne Tleskač, představte si deset hudebníků na pódiu, mnoho krásných, zpívajících nástrojů a hlavně pohodu. Jejich vystoupení jsou především úžasnou show, ve které hraje obrovskou roli komunikace s publikem, atmosféra, perfektní hlášky zpěváka a srandičky dechové sekce. To vše tvoří celek, který vás dostane do správné sváteční nálady a donutí vás tancovat v rytmu SKA. Tedy v rytmu, vyznačujícím se důrazem na druhou dobu podle vzoru rozjásaných jamajských domorodců. Jejich uniformní oblečky vytváří na pódiu dokonalou hudebně-vizuální show. Připočtěte živelného frontmana „Prasopsa“, něžnou Olinku Konopníkovou a vyjde vám skutečně dobrý příslib příjemně stráveného večera!

Sobota 11. prosince bude ve Zlíně prostě patřit SKA! Tak všichni hurá na osmou večerní na Čepkov, do Masters of Rock Café!

Kromě Tleskače se vám ještě představí partička Vysoké napětí ze Vsetína, která dokázala umně naroubovat „Skáčko“ s punkem a další zajímavý host.

Vstupenky jsou k dostání přímo v Masters of Rock Café ve Zlíně na Čepkově, ve všech obvyklých zlínských předprodejích – CPV ve Velkém kině, Infoservis v podchodě, a také v okolí Zlína – IC Kroměříž, Record Music UH, Galerie Panský dům v Uherském Brodě a na www.mastersofrock.cz