TARJA TURUNEN (Fin)

Kdy: Zpět na přehled akcí 11/05/2008
Kde: ZLÍN, sportovní hala Novesta
Vstupenky

Nenapodobitelná „Sněhová“ královna TARJA TURUNEN rozpoutá v květnu ve ZLÍNĚ „zimní vichřici“!

Magická zimní bouře v podání nejzářivější ženské hvězdy světové metalové scény – půvabné sopranistky TARJI TURUNEN zasáhne ZLÍN a jeho halu Novesta 11. května!

TARJA, která v roce 2005 opustila kapelu NIGHTWISH se po krátké pauze vrhla na sólovou dráhu a výsledkem je přímo pohádkové album a názvem „My Winter Storm“ (2007)! Tarja tomuto albu vdechla celou svou sílu a osobní kouzlo, jakoby otevřela bránu své duše v níž zuří vichřice. Z jejího zpěvu opravdu mrazí! Spolu s Tarjou příjde do haly Novesta zimní bouře, a vy na 100% pocítíte její sílu a chlad, který vás rozechvěje, který vás dostane!

Tarja_Winterstorm_CD_small

Popularita této krásné „sněhové“ královny a jednoznačně jedné z nejzajímavějších a nejobdivovanějších zpěvaček naší planety neustále stoupá a její show slibuje nezapomenutelný, intenzivní zážitek! A pozor! K naší velké radosti se o nezbytnou rytmickou část koncertu za bicí soupravou Tarji stará náš velmi dobrý známý – mistr bicman MIKE TERRANA (ex-Rage, Masterplan, Axel Rudi Pel… atd.). Ale i při výběru dalších členů kapely měla Tarja šťastnou ruku, a tak ji dále doprovodí tito světově uznávaní muzikanti: baskytara: Doug Wimbish (Living Colour, Head Fake, Little Axe, Madonna, The Rolling Stones, Mick Jagger nebo Annie Lennox), kytara: Alex Scholpp (Farmer Boys), Klávesy: Maria Ilmoniemi, na čelo: Max Silja (ex-Apocalyptica, Hevein) a Markus Hohti, a zpěv, kytary, el. bicí a klávesy: Toni Turunen.

TARJA začala studovat hudbu když jí bylo 6. V 18 nastoupila na Sibeliovu Akademii v Kuopio City, kde studovala klasický zpěv. V té době Tarjin spolužák Tuomas Holopainen nastartoval svůj akustický projekt a pozval Tarju, aby se připojila. Tarja řekla ano, a tak zrodila se kapela Nightwish. Tarja vnesla do kapely Nightwish své až nadpozemsky silné charisma a stala se velmi rychle jednou z nejslavnějších metalových zpěvaček všechn dob. Její tvář se pravidelně objevovala na titulcích všech prestižních hudebních časopisů na celém světě. Věhlas kapely Nightwish stoupal, ale Tarja si i přes nabitý program vždy našla chvíli na studium a další projekty. V roce 1999 vystupovala Tarja jako sólo zpěvačka v modením baletu Finské Národní Opery nazvaném „The Evankeliumi“ a všechna odehraná vystoupení vyla vyprodána! Tarjina kariéra metalové zpěvačky rostla v Nightwish závratnou rychlostí, přesto se Tarja rozhodla svůj zpěv nadále zdokonalovat a cvičit studiem na hudební Universitě v Karlsruhe v Německu. Jedním z nejnáročnějších roků byl pro Tarju pak rok 2004, kdy započala také svou sólo kariéru dlouho plánovaným vánočním albem. V té době se také alba skupiny Nightwish přehouply přes magické číslo milion prodaných nosičů.

Rok 2008 započala Tarja velkolepě, hned 2 cennými nominacemi na prestižní ocenění. První v anketě EMMA Awards, což je finská obdoba cen GRAMMY jako nejlepší finský umělec a v německu byla pak nominována na ECHO Awards jako nejlepší nováček roku 2007!

Její novinková deska „My Winter Storm“ byla krátce po vydání ve Finsku již platinová. Velký úspěch zaznamenává tato deska, ale i ve zbytku světa, dokonce i u nás, v ČR je již zlatá!

Co dodat? Když se spojí krásný zpěv, jemná krása a něžné srdce Tarji Turunen s mistrovstvím, silou a sex-appelaem Mikea Terrany, vyjde nám zcela výjimečná kombinace, která nemá obdoby! Prožijte s námi tuto velkou hudební bouři rozpoutanou songy z nové sólo desky Tarji Turunen, ale i největšími hity Nihgtwish, které budou rovněž součástí jejího set listu. Po krátké době se vám tak nabídne živé srovnání pěveckého umění Tarji Turunen a Anette Olzon. Jak to dopadne?