STRYPER (USA)

Kdy: Zpět na přehled akcí 22/01/2010
Kde: PRAHA, Retro Music Hall
Cena: 590,- Kč
Vstupenky

STRYPER

22.1.2010 PRAHA, Retro Music Hall
Speciální host: KREYSON
K 25. výročí skupiny Stryper nové studiové album a turné Greatest Hits.

Někteří si Stryper pamatují jako fantastický „žluto-černý útok“, který na hudební scénu zaútočil před dvěma desetiletími a zcela přetvořil pop-metalový žánr. Jiní si vybavují průkopnickou čtveřici, která odhodlaně vyhlašovala inspirující poselství duchovního vykoupení a stala se základním kamenem, který změnil nesčetně mnoho životů.

Dnes je legendární kvarteto zpět a září jasněji než kdykoli předtím obrovským zápalem, odhodlaností a novotou. Tři původní členové kapely Stryper (zpěvák Michael Sweet, bubeník Robert Sweet a kytarista Oz Fox) a baskytarista Tracy Ferrie nyní vydávají svůj nejnovější studiový projekt Murder by Pride, což je v jejich kariéře desátý hudební nosič.

Rok 2009 a 2010 se nese ve znamení 25. výročí skupiny Stryper. Všichni původní členové se vrátí na pódium spolu na podzim roku 2009 v rámci 25. výročního turné Greatest Hits, na kterém budou vystupovat v původním žluto-černém oblečení. Turné bude sestávat ze 2 setů; první set bude tvořit nový materiál Stryperu a druhý set budou největší hity „Žlutý a Černý“.

V roce 1984 vydal Stryper svou debutovou nahrávku, Yellow and Black Attack , a od té doby se svým značkovým heavy metalovým zvukem těžkých kytar, původních zpěvů a inspirujících textů písní prodali přes 8 miliónů desek po celém světě.

Stryper si za ta léta prošel výzvami i potížemi. Původní Roxx Regime v garážovém oblečení z Orange County, Kalifornie, si v podnikavé oblasti klubů Los Angeles vydobyl jméno a reputaci. Těžká práce se vyplatila v roce 1984, kdy kvarteto podepsalo kontrakt s Enigma Records.

Jako první white metalová kapela, která se těšila nespornému úspěchu, pokračoval Stryper v prodeji svých nahrávek a po celém světě prodal přes 8 miliónů desek. RIAA (Recording Industry Association of America) jim v roce 1986 předala platinovou desku za album To Hell with the Devil, které bylo časopisem CCM Magazine zvoleno jedním ze „100 nejlepších alb hudby“. Z tohoto projektu vzešel také hit Billboard Top 40 „Honestly“ , který se v žebříčku dostal na 23. příčku.

Od RIAA dostaly zlato další dvě desky: Soldiers Under Command (1985) a In God We Trust (1988), obě strávily v hitparádě alb Billboard 200 mnoho týdnů.

Kapele se dostalo také nápadné pozornosti v Rolling Stone, Time, Spin, Newsweek a četných dalších publikacích, čímž utvrdila svou pozici legendy heavy-metalu.

stryperfotopressshot5

 

Vstupenky jsou k dostání přes www.mastersofrock.cz!