STRATOVARIUS (Fin), AMARANTHE (Swe)

Kdy: Zpět na přehled akcí 22/03/2013
Kde: ZLÍN, Masters Of Rock Café
Vstupenky

Double-headliner tour STRATOVARIUS a AMARANTHE zavítá také do ČR!

22. 3. 2013 20:00 ZLÍN, Masters Of Rock Café

Speciální host: SEVEN KINGDOMS (USA)

Finská melodic power-metalová ikona STRATOVARIUS oznámila vydání nového alba “Nemesis” na konec února 2013. Novému albu bude samozřejmě následovat Evropské turné! Na něj spojí své síly s mladou švédskou moderní melodic metalovou senzací s půvabnou zpěvačkou Elize za mikrofonem, kapelou AMARANTHE, která na jaře rovněž své nové album nazvané “The Nexus”!

Toto mega zajímavé evropské double-headliner Tour zavítá díky agentuře Pragokoncert také na jediný koncert k nám, do ČR! Bude to 22. 3. 2013 ve ZLÍNĚ, Masters Of Rock Café!

Pro finskou power-metalovou ikonu STRATOVARIUS byl poslední rok poměrně těžký. Po dlouhých 16 letech neuvěřitelné bicmanské práce, po mnoha tour a 9 studiových albech, oznámil bubeník kapely Jörg Michael svůj odchod. Byl to pro všechny velmi silný a emotivní moment. Jeden z posledních koncertů byl nahrán na live DVD, které bylo vydáno, na konci června. DVD se jmenuje “Under Flaming Winter Skies – Live in Tampere” a najdete tam skvělý, 2 hodinový koncert a 30 minutový bonusový materiál s rozhovory se všemi členy kapely. S Jörgem na postu managerském, pokračuje metalová historie kapely dál. Výběrové řízení na nového bubeníka nebylo snadné, přihlásily se stovky zájemců. Vítězem se stal 24 letý Fin Rolf Pilve, se kterým se kapela úspěšně představila i na letošním Masters Of Rock ve Vizovicích!

To Švédsko-Dánská power-melodic death metalová kapela AMARANTHE je zbrusu novým zjevením na světové metalové scéně. Kapela vydala v roce 2011 své debutové album “Amaranthe” a vydala se na turné spolu s takovými kapelami, jako jsou Kamelot, Evergrey či Hammerfall. To jim nastartovalo kariéru přímo raketově a už se o nich ví po celém světě! Kapela nyní připravuje pro rok 2013 své druhé album a vyrazí společně se STRATOVARIUS na turné, kde jim bude patřit dlouhý headlinerovský set, takže se těšte na spoustu skvělé muziky a spoustu novinek!

Speciálním hostem turné je americká melodic power-metalová kapela s půvabnou zpěvačkou za mikrofonem SEVEN KINGDOMS, která rovněž představí svoji novou, již třetí desku “The Fire Is Mine“. Přijďte!