SONATA ARCTICA (Fin)

Kdy: Zpět na přehled akcí 12/11/2009 – 13/11/2009
Cena: 590,- Kč
Vstupenky

12.11. PRAHA, Roxy
13.11. ZLÍN, MOR Café – VYPRODÁNO!

Finové SONATA ARCTICA na evropském turné „The Days of Grey Tour 2009“ 2x v ČR!

Dobré zprávy pro milovníky finského melodického metalu! Mladí, populární Finové SONATA ARCTICA vyrazili na své podzimní Evropské turné k novému albu „The Days Of Grey“, které se hned po vydání stalo v rodném Finsku zlatým!

V rámci tohoto turné zavítají také na dva koncerty přímo do samého srdce Evropy, k nám, do ČR! SONATA ARCTICA se představí ve čtvrtek 12.11. v PRAZE, Klubu Roxy a v pátek 13.11. ve ZLÍNĚ, Masters Of Rock Café! Zlínský koncert je již dnes beznadějně vyprodán, přičemž pražský se chýlí vyprodání opravdu mílovými skoky!

Speciálním hostem koncertů bude známá holandská symphonic-metalová kapela s půvabnou rusovláskou v čele – DELAIN, která má na kontě novou desku „April Rain“ a finská heavy banda WINTERBORN, která na turné odprezentuje své aktuální album „Farewell To Saints“.

SONATA ARCTICA vzniká v roce 1996 na koci světa, v severní části Finska, v městečku Kemi, původně jako Trickly Beans, pak Tricky Means a konečně od roku 1999 Sonata Arctica. Jejich hudebním vzorem je kapela Stratovarius. Už jejich první singl „UnOpened“ atakoval přední místa ve finských hitparádách a debutová deska „Ecliptica“ byla vysoce ceněna po celém světě. V roce 2000 pak vyrazila kapela na evropské tour se Stratovarius. I další desky se setkaly s celosvětovým uznáním a kapela koncertovala po celém světě s Gamma Ray, Nightwish nebo Iron Maiden. V roce 2006 vydávají CD+DVD „For The Sake of Revenge“. V roce 2007 pak vychází album „Unia“. Všestranně vyspělé hudební dílo, prošpikované vskutku heavy party i překrásnými melodiemi. Skutečný balzám na duši i uši pravého metalisty. Každé živé vystoupení kapely je skvělým a neotřelým dobrodružstvím, po jejich loňském přestavení na Masters of Rock je nyní přivítáme v komorním klubovém prostředí! Bude to fantastický, nezapomenutelný zážitek!

Poslední kusy vstupenek na pražský koncert k dostání v předprodejních sítích Ticket-Art, Ticketportal (i na Slovensku) a Ticketstream, na baru v Masters Of Rock Café ve Zlíně na Čepkově u pořádající agentury Pragokoncert na tel: 577 432 580, 224 234 602 či 777 701 591, na e-mailu: dupalova@pragokoncert.com a na stránkách www.mastersofrock.cz na dobírku a ve všech obvyklých moravských předprodejích.