ŠKWOR

Kdy: Zpět na přehled akcí 13/04/2012
Kde: ZLÍN, Masters Of Rock Café
Vstupenky

Turné k nové desce „Drsnej Kraj“

Speciální host: Traktor

ŠKWOR

V pátek 13.4. 2012 rozhodně nebuďte pověrčiví a přijďte se podívat, jak se bude Zlín otřásat v základech, protože na pódiu klubu Masters of Rock Café ve Zlíně na Čepkově to rozbalí drsná rocková kapela Škwor! Jako speciální host vystoupí kapela Traktor.

Kapela Škwor vznikla na konci roku 1998 jako Skwar. Zakládajícími členy byli tenkrát Petr Hrdlička (zpěv a kytara), Tomáš Kmec (basa) a František Vadlejch (bicí). V prosinci se kapela rozrostla ještě o Leo Holana (kytara). Původní repertoár skupiny byl založen víceméně na kombinaci trashmetalu a punku a skladby z tohoto období najdete na prvním oficiálním CD s názvem Mayday.
Na jaře 2001 dochází ke změně bubeníka – přichází Herr Miler. Mění se také původní název Skwar na současný Škwor. Důvodem bylo časté komolení názvu pořadateli, takže se kapela rozhodla zachovat fonetickou podobu názvu s ponecháním dvojitého W.
Po vydání alba Mayday dochází k dohodě s pražským Arakainem, který kluky bere na své turné jako předkapelu. Nedlouho poté Škwor vyhrává soutěž „Rock Made In Gambrinus“, na základě čehož musí do konce roku 2001 natočit CD. V naprosto šibeničním termínu vznikne deskaVyhlašuju boj a kapela podepisuje smlouvu s firmou Warner Music.
Ještě během prosince 2001 z kapely z rodinných důvodů odchází Herr Miler. Jako náhradu za sebe doporučuje Martina Pelce.
Celý rok 2002 vystupuje Škwor jako host na všech kolech vyhledávací soutěže „Rock Made in Gambrinus“ a na různých festivalech po celé republice. Zúčastňuje se také slavného Ozzfestu. V září se skupina objevuje v televizi Prima jako host pořadu Caruso show a v prosinci na TV Nova v pořadu Rozjezdy pro hvězdy. Do konce roku 2002 jezdí Škwor v roli předskokana v rámci turné kapely Harlej, čímž se definitivně dostává do podvědomí mnoha diváků.
V roce 2003 připravuje skupina materiál na nové CD a znovu jezdí po koncertech s partou Harlej. Zatím největší úspěch kapely se dostavuje na podzim roku 2003, kdy dělá předskokana na tour Kabátů.
Ke konci března roku 2004 vychází nové album Vyvolenej. Album se objevuje několik týdnů mezi nejprodávanějšími deskami v ČR.
V roce 2005 kapela získává Zlatou desku za 10 000 prodaných alb Vyvolenej. V říjnu vydává své již čtvrté řadové album s názvem Amerika, jehož součástí je i první samostatné stejnojmenné tour.
Osmnáctého října 2009 vychází výběrové “best of” album Sečteno podtrženo a v roce 2011 vydali Škwoři nové album Drsnej kraj, obsahující i DVD se záznamem pražského koncertu a rozhovorem. To se v zápětí stává nejprodávanějším albem v ČR.

Takže neváhajte a určitě si nenechte ujít touto rockerskou energií nabitý koncert Škworu v Masters of Rock Café ve Zlíně! Jako speciální host se vám představí skupina Traktor. Nezapomeňte – v pátek 13.4. ve 20:00 v Masters of Rock Café Zlín! Bude pařbáááááá!