ŠKWOR + HARLEJ

Kdy: Zpět na přehled akcí 29/04/2011
Kde: ZLÍN, Masters of Rock Café
Vstupenky

skworharlej

ŠKWOR a HARLEJ

V pátek 29.4. 2011 to na pódiu klubu Masters of Rock Café ve Zlíně na Čepkově rozbalí dvě drsné rockové kapely Škwor a Harlej v rámci, v pořadí již třetího, společného turné!

Kapela Škwor vznikla na konci roku 1998 jako Skwar. Zakládajícími členy byli tenkrát Petr Hrdlička (zpěv a kytara), Tomáš Kmec (basa) a František Vadlejch (bicí). V prosinci se kapela rozrostla ještě o Leo Holana (kytara). Původní repertoár skupiny byl založen víceméně na kombinaci trashmetalu a punku a skladby z tohoto období najdete na prvním oficiálním CD s názvem Mayday.
Na jaře 2001 dochází ke změně bubeníka – přichází Herr Miler. Mění se také původní název Skwar na současný Škwor. Důvodem bylo časté komolení názvu pořadateli, takže se kapela rozhodla zachovat fonetickou podobu názvu s ponecháním dvojitého W.
Po vydání alba Mayday dochází k dohodě s pražským Arakainem, který kluky bere na své turné jako předkapelu. Nedlouho poté Škwor vyhrává soutěž „Rock Made In Gambrinus“, na základě čehož musí do konce roku 2001 natočit CD. V naprosto šibeničním termínu vznikne deskaVyhlašuju boj a kapela podepisuje smlouvu s firmou Warner Music.
Ještě během prosince 2001 z kapely z rodinných důvodů odchází Herr Miler. Jako náhradu za sebe doporučuje Martina Pelce.
Celý rok 2002 vystupuje Škwor jako host na všech kolech vyhledávací soutěže „Rock Made in Gambrinus“ a na různých festivalech po celé republice. Zúčastňuje se také slavného Ozzfestu. V září se skupina objevuje v televizi Prima jako host pořadu Caruso show a v prosinci na TV Nova v pořadu Rozjezdy pro hvězdy. Do konce roku 2002 jezdí Škwor v roli předskokana v rámci turné kapely Harlej, čímž se definitivně dostává do podvědomí mnoha diváků.
V roce 2003 připravuje skupina materiál na nové CD a znovu jezdí po koncertech s partou Harlej. Zatím největší úspěch kapely se dostavuje na podzim roku 2003, kdy dělá předskokana na tour Kabátů.
Ke konci března roku 2004 vychází nové album Vyvolenej. Album se objevuje několik týdnů mezi nejprodávanějšími deskami v ČR.
V roce 2005 kapela získává Zlatou desku za 10 000 prodaných alb Vyvolenej. V říjnu vydává své již čtvrté řadové album s názvem Amerika, jehož součástí je i první samostatné stejnojmenné tour.
Osmnáctého října 2009 vychází výběrové “best of” album Sečteno podtrženo.

Rocková kapela Harlej začala oficiálně hrát na začátku léta roku 1995 ve složení Šafránek + Rauer + Hereš + Šůra + Fiala. Jejich první deskaAj mena ou bejby hel vyšlo po prázdninách a ještě předtím kluci natočili klip „Toník a Vládík“. O dva roky později přišlo CD Harlej Krišna.
Rok 1998 se nesl ve znamení Kabátu, kterým Harlej předskakoval na jejich „Čert na koze jel tour“. Začátkem listopadu pak vyšlo v pořadí třetí řadové album Harlejova kometa a natočil se k němu klip „Eda“.
S novým miléniem přišla po delší pauze nová deska Zastavte tu vodu. V dalších letech vyšly reedice starších desek, novinková placka Musíme se pochválit, máme auto z Mostu a kapela úspěšně spustila vlastní webové stránky.
V roce 2003 přišel památný vyprodaný koncert v klubu Šeříkovka v Plzni a deska Když chválím, tak sebe.
Roku 2005 „Harlejáci“ s Arakinem odehráli charitativní koncert pro oběti tsunami v jihovýchodní Asii.
A co zajímavého ještě stihli do současnosti? Nahráli první DVD, na kterém hostovali Komunální odpad, Divokej Bill a Olda Říha. Vypotili další tři alba – Čtyři z punku a pes, Harlej University a Harlejland, odehráli nespočet koncertů samostatných, s jinými kapelami i festivalových a do roku 2011 se vrhají se stejnou energií jako do let minulých.

Nenechte si proto ujít touto rockerskou energií nabitý dvojkoncert Škworu a Harleje v Masters of Rock Café! Jako host vystoupí partička s názvem Narttu. Nezapomeňte – v pátek 29.4. ve 20:00 Masters of Rock Café Zlín!