Russian State Ballet of Siberia

Kdy: Zpět na přehled akcí 09/12/2007
Kde: Kongresové centrum Praha
Vstupenky

RUSKÝ NÁRODNÍ BALET se svým pohádkovým představením POPELKA míří do PRAHY!

Praha z večera… lampy a vánoční výzdoba svítí v ulicích, jemně a tiše sněží… v divadelním sále se setmí a pohádka může začít. Už první tóny přenádherné skladby Sergeie Prokofieva POPELKA v nás vyvolávají ten pověstný zvláštní pocit příjemného mrazení. Nadpřirozené bytosti přicházejí a nesmrtelný příběh o hledání lásky v  podání talentovaných tanečníků klasického ruského baletu opět ožívá!

Tento pohádkový romantický příběh něžné Popelky a bohatého prince v podání světoznámého souboru Ruského Národního Baletu Siberia vám přiváží agentura Pragokoncert a prožít ho můžete v jediném představení pro ČR! Kdy? V neděli 9. 12. od 20 hodin v Kongresovém centru v PRAZE!

Můžete se těšit na 50 členný baletní soubor s velmi propracovanými kostými a vskutku pohádkovými kulisami. Společně s originální choreografií Sergeie Bobrova, typicky ruskou baletní dokonalostí a nádhernou hudbou mistra Segeie Prokofieva si POPELKA navždy a na 100% získá vaše srdce!

The Russian State Ballet of Siberia

Tento slavný baletní soubor založili v roce 1978 absolventi tradičních baletních škol z Moskvy, St. Petersburgu, Kieva, Novosibirsku a Ekaterinburgu. Mnoho z nich se stalo významnými umělci, kteří získali množství prestižních ocenění na mezinárodních baletních pódiích. Soubor je velmi hrdý na své mladé talentované tanečníky, kteří jsou pro své jedinečné ztvárnění jak dramatických, tak komediálních rolí celosvětově velmi uznávaní. Svým uměním vám tak přináší skutečně silný emocionální a hlavně nezapomenutelný zážitek!

Vyjádření kritiků:

— „Skvostný klasický balet, brilantní a originální choreografie, fantastické kostými a kulisy…“

— „Není žádným překvapením, že se Ruský státní balet Siberia stal velmi rychle jedním z nejprestižnějším na světě…“

— „Produkce byla ohromující od začátku do konce a ukazuje nám, jak kouzelná POPELKA může být, je-li správně a dobře zpracovaná. Kostýmy byli dokonalé, a tak se všechny dětské pohádkové představy rázem staly realitou…“

Prožijte romantický pohádkový večer – POPELKA, nádherný klasický balet Sergeie Prokofieva o dvou jednáních, v podání Ruského Národního Baletu Siberia, v neopakovatelné bombastické choreografii Sergeie Bobrova již 9. prosince v Praze, v Kongresovém centru!

Předprodej vstupenek zahájen!

Vstupenky v několika cenových kategoriích jsou k dostání ve všech předprodejních sítích Ticket-Art, Ticketportal a Ticketstream!

Více informací na www.pragokoncert.com a na tel: 244 234 602 či 777 701 588.


Russian State Ballet of Siberia

POPELKA
(balet o dvou jednání)

9.12.2007 od 20:00 hod., Kongresové centrum Praha

Hudba: Sergei Prokofiev
Choreografie: Sergei Bobrov
Synopse: Nikolai Volkov, úpravy: Sergei Bobrov
Výprava: Dmitry Tcherbadzhi
Kostýmy: Valery Kungurov

foto - popelka

Postavy:

 • Popelka
 • Macecha
 • Nevlastní sestra „Póza“
 • Nevlastní sestra „Fúrie“
 • Princ
 • Víly
 • Čtyři roční období
 • Tancující poručník
 • Ceremoniář
 • Ptáci
 • Máky
 • Vločky
 • Podzimní listí

První jednání:

Popelka má každý den od rána do večera spoustu domácích povinností a starostí okolo domu. Póza a Fúrie, její nevlastní sestry, se jí jen pletou pod nohy, připravují se na bál a neustále se hádají. Popelka je ale dovede usmířit. Sestry jsou opět šťastné, tančí a škádlí nemluvnou Popelku. Macecha je ráda že se její dcery baví.

Macecha a sestry daly Popelce další úkol a odjely. Smutná a opuštěná se Popelka noří do svých snů. Znenadání se odkudsi zjeví víly, aby Popelku utišili a vzali ji dále do jejích snů.

Matka a sestry ji přeruší v jejím snění. Vrací se s novinou, že celá rodina je pozvána do princova paláce na ples. Macecha poručí Popelce vybalit nejlepší šaty nedávno dovezené od švadleny. Taneční mistr navrhuje vyzkoušet taneční kroky a pózy. Nakonec je všechno připraveno: přepychové šaty oblečeny, taneční úklony nacvičeny.

Dům je prázdný. Popelka upadá do království fantazie a sní o princově plese. Víly se zjevují, aby změnily její sny v realitu. Místnost se rozzáří. Čtyři roční období darují Popelce nádherné šaty a nejmladší z nich – Láska přidá také křišťálové střevíčky. Ceremoniář ještě řekne Popelce, že do půlnoci musí opustit palác, jinak se změní opět v chudou Popelku.

Stěny domu zmizí a v dálce jsou vidět světla princova paláce. Víly vezou kočárem Popelku na ples.

Přepychový ples začíná. Macecha se s dcerami na tanečním parketě naparuje před ostatními hosty. Všichni vzrušeně čekají až se objeví princ. Nakonec přichází a dává znamení pokračovat v tanci.

Popelka přichází na ples. Je tak nádherná, že všichni přestávají tancovat. Princ je také okouzlen nemůže z půvabné Popelky spustit oči. I Popelce se princ líbí a imponuje svou mužností.

Macecha ani sestry Popelku v překrásných šatech nepoznaly. Šťastná Popelka celý večer tancovala a nestarala se o čas. Ceremoniář ji připomněl jejich dohodu. „Je čas“ – připomínají staré hodiny. „Je čas“ – kyvadlo neúnavně odbíjí. Ceremoniář odtrhne prince od Popelky a ani víly nemohou pomoci zastavit čas.

Popelka ve spěchu opouští palác. Ztratí střevíček, který v rychlosti nestihne sebrat. Princ Popelku pronásleduje. V měsíčním svitu objeví ale jen ztracený střevíček a šťastně ho tiskne na svá prsa. Věří, že mu střevíček pomůže najít tu, do které se na první pohled zamiloval.

foto - popelka

Druhé jednání:

Princ ztrácí naději, že najde tu které střevíček patří. Projel celý svět, aby našel překrásnou cizinku z plesu, ale žádná se nepodobala té, která uchvátila jeho srdce.

Popelka spí ve svém pokoji svírajíc střevíček na svém srdci. Sluneční paprsek jí probudí a oživuje vzpomínky na prince a víly. Princ vyčerpaný hledáním půvabné krásky z plesu zabloudil do Popelčina domu. Macecha a její dcery jsou polichoceny princovou návštěvou. Úpěnlivě žádají prince, aby jim půjčil vyzkoušet střevíček, ale oběma dcerám je příliš malý. Princ si náhle všimne Popelky, jak skromně stojí v rohu místnosti. Střevíček, podobný tomu který se našel v princově zahradě, vypadne z její náruče. Macecha s dcerami stojí jako opařené.

Princ našel svou vysněnou Popelku a společně odchází vstříc nekonečnému štěstí a lásce.

Russian State Ballet of Siberia

Talentovaní absolventi baletních škol z Moskvy, Leningradu, Kyjeva, Novosibirska a Ekaterinburgu založili v roce 1978 baletní skupinu The Russian State Ballet of Siberia. Mnoho z nich se stalo významnými umělci, kteří získali množství prestižních ocenění na prestižních mezinárodních baletních soutěžích a festivalech. Tento soubor je velmi hrdý na své mladé talentované tanečníky, kteří jsou celosvětově uznávaní pro své jedinečné ztvárnění komediálních i dramatických rolí, kterými do svých představení vnášejí skutečné emoce a napětí. Za posledních 28 let bylo vytvořeno více než 100 produkcí opery a baletních představení. Mnoho z nich si vydobylo uznání nejen publika, ale i odborné kritiky.

Sergei Bobrov, umělecký vedoucí

Sergei Bobrov, bývalý přední tanečník a choreograf Balšoj baletu, je režisérem a choreografem Krásnojarského státního divadla, opery a baletu (Russian State Ballet of Siberia) od roku 2002. Narodil se v Moskvě v roce 1963 a tam také absolvoval Moskevskou státní akademii choreografie pod vedením prof. Yuri Grigorovicha. Od roku 1981 vystupoval jako sólista Balšoj baletu. Ztvárnil například postavy Von Rothbart (Labutí jezero), Salieri (Mozart a Salieri), Birbanto (Le Corsaire), Bolero (Don Quijote) a mnoho dalších. Pro Russian State Ballet of Siberia zrežíroval např. představení Car Ryba (1998), Antigona (2002), Carmen a Labutí jezero (2002), Spící krasavice (2003), La Bayadere (2004), Rómeo a Julie (2005). Sergei Bobrov získal první cenu na Ruské baletní soutěži choreografů v roce 1992, druhou cenu na Mezinárodní taneční soutěži Serge Lotar (1994) a stříbrnou medaili na IX. Mezinárodní baletní soutěži tanečníků a choreografů v Moskvě v roce 2001.