RAGNARÖK’S AASKEREIA

Kdy: Zpět na přehled akcí 19/10/2008
Kde: ZLÍN, Masters Of Rock Café
Cena: 490,- Kč
Vstupenky

Festival RAGNARÖK´s AASKERELA

TÝR (Far), HOLLENTHON (Aut), ALESTORM (UK), SVARTSOT (Den), GWYDION (P)

19.10.2008 ZLÍN, Masters Of Rock Café

Nový putovní vikingský festival RAGNARÖK´S AASKEREIA jehož havězdami jsou elitní skupiny, pohybujících se na pomezí folk, viking a dark metalových žánrů, je tady! Skotští bukanýři ALESTORM, dánové SVARTSOT, ikona současné rakouské scény HOLLENTHON, vikingové z Faerských ostrovů TÝR a nově potvrzení portugalští vikingové GWYDION zaútočí již v neděli 19.10. na ZLÍN a jeho Masters Of Rock Café!

Toto zběsilé vikingské tažení evropou začíná osmého října v dánské Kodani a celkem jde o osmnáct zastávek v devíti zemích. Zlínský klub Masters of Rock Cafe bude v pořadí jedenáctým představením této koncertní šňůry, která se do Česka bude přesunovat z německého Pasova, dále pak Ragnarök’s Aaskereia poputuje do maďarské Budapešti.

TÝR - Vikingové z Faerských ostrovů se vracejí na evropská pódia, aby podpořili svou poslední desku “Land”. Jde o poutavou kombinaci silných sborů a energické kytarové práce s tradičními folkovými melodiemi jejich předků. Živé představení Týr s sebou nese výběr hymnyckých skladeb, směřující k roztřesení základů mýtického Midgardu a jejich přeskupení s unikátním hudebním ztvárněním, zdůrazněným čistým a silným zvukem.

HOLLENTHON - Od vydání jejich desky “With Vilest of Worms to Dwell” uběhlo sedm let, přesto se hordy, revoltující okolo duchovního otce Hollenthon Martina Schirence, vracejí s dalším hromovým úderem. Tento nový počin “Opus Magnum” dělá více než čest jeho názvu. Ve skladbách jsou již tradičně obsaženy epické pasáže, deska je temnější než kdykoliv před tím a víc heavy než její předchůdci. Album hlace kombinuje vášeň klasické hudby s etnickými melodiemi a brutální energií metalu. Hollenthon jako nikdo jiný uspěli v nenuceném komponování a perfektní symbióze těchto různorodých stylů.

ALESTORM – Pirátská posádka čtyřech šílenců je připravena zotročit vás jejich vlastní značkou skotského metalu. Jejich zbraní jsou rumem nasáklé skladby o plenících nájezdech, pokldech a sličných ženách. Alestorm zkrátka produkují skočný battle metal plný enerie, síly a dobrého humoru. Připojte se k posádce a nechte neřízené plenění začít, doporučováno fanouškům Korpiklaani a Running Wild.

SVARTSOT - další stoupající hvědza na folk metalovém nebi. Doposud tradiční skandinávské nástroje a zvuky se v jejich podání potkávají s death metalem. Drtící střednětempé skladby a chytlavé vypalovačky jsou poháněny těžkými metalovými riffy, hlubokými vokály a bičujícími bubny – Všechny sklaby jsou samozřejmě zušlechtěny tradičními folkovými melodiemi. Na debutovém albu Svartsot, nesoucím název “Ravnenes Saga”, jsou obsaženy nové hymny pro další folk metalovou generaci.

GWYDION – hlavním zdrojem inspirací této portugalské kapely je Vikingský folk Metal a vše co s sebou přináší. Jejich hudební tvorba se posunula od původně melodického black metalu k čistě vikingskému metalu, což je silně slyšitelné i v jejich textech. Ty se hemží klasickou keltskou kulturou a severskými pohanskými hrdiny a mýty.

PROGRAM FESTIVALU:

    18:00 doors open
    19:30 – 20:00 Gwydion (P)
    20:15 – 20:45 Svartsot (Den)
    21:00 – 21:30 Alestorm (UK)
    21:55 – 22:45 Hollenthon (Aut)
    23:00 – 24:00 Týr (Far)

Tak nezapomeňte, vikingové se na své cestě Evropou zastaví u nás, ve ZLÍNĚ, Masters Of Rock Café již 19. října. Přijďte a vyslechněte odkaz těchto mystických bojovníků, vikingských válečníků a bavte se, oni budou.

ragnaroks_aaskereia_web

Vstupenky k dostání v pořádající agentuře Pragokoncert, tel: 577 432 420, 777 701 591, e-mailu: dupalova@pragokoncert.com, přes stránky www.mastersofrock.cz, v předprodejních sítích Ticket-Art, Ticketstream a Ticketportal a ve všech obvyklých předprodejích.