PAIN (Swe)

Kdy: Zpět na přehled akcí 08/10/2011
Kde: ZLÍN, Masters Of Rock Café
Vstupenky

Fenomenální švédská industriálně metalová banda Petera Tägtgrena PAIN s novou deskou ve ZLÍNĚ!

8.10. 20:00 ZLÍN, Masters Of Rock Café

Speciální hosté: ENGEL (Swe), Turmion Kätilöt (Fin)pain.you.only.live.twice (1)

“Hudba je pro mě vším. Mám za sebou dva rozvody a hodně životních kotrmelců, všechno kvůli hudbě. Ale pořád je to pro mě ta nejdůležitější věc na světě, vždycky budu mít radši muziku, než cokoli jiného.” říká hudebník, producent a hlavní mozek kapel PAIN a HYPOCRISY, mistr Peter Tägtgren. Hudba a neustálé posouvání jejich hranic, hledání a realizování nápadů, a neustálé zdokonalování zvuku nejen jeho kapel, sahá v jeho případě mnohdy až k extremismu. Jeho nevšední, až geniální hudební cítění využívá mnoho dalších kapel, jako např. Celtic Frost, Children of Bodom, Dimmu Borgir, nebo Immortal. Peter Tägtgren se tak stal jedním z nejuznávanějších švédských hudebníků a producentů.

Tägtgrenova kariéra začala v death metalové kapele HYPOCRISY a stále v ní pokračuje, protože neustále je v tomto žánru co vymýšlet a stále je kam se dál vyvíjet, nicméně Peter cítil, že by rád zkusil i něco jiného, více heavy, zkoušel experimentovat s PC zvuky a vložil do hudby více elektroniky – a tak se zrodil PAIN“Chtěl jsem dělat jinou muziku, jinak”, říká Peter “Tahle muzika je pro mě více kreativně zajímavá a pro fanoušky více zajímavá na poslech. Myslím si, že je důležité nejít jen jednou, snadnou cestou a dělat něco stejně jako tisíce jiných”. Tohle je vlastně něco jako Peterovo motto, stále balancovat na hraně nových, neotřelých možností.

Po poslední megaúspěšné desce PAIN “Cynic Paradise” nyní přichází mistr Tägtgren s novou deskou nazvanou “You Live Only Twice”, která vyjde začátkem června 2011 u Nuclear Blast. A celý svět se už nemůže dočkat toho, čím nás tento hudební génius zase překvapí a dostane!

8. říjen 2011 bude ve ZLÍNĚ svátečním dnem! PAIN v čele s charismatickým hudebním ďáblem Peterem Tägtgrenem v čele představí svoji novinku live v klubu Masters Of Rock Café! Speciálním hostem jsou mladí Finové Turmion Kätilöt. Původně oznámená kapela TAROT musela z vážných rodinných důvodů jednoho člena kapely své účinkování na tomto turné zrušit! Nyní je znám jejich náhradník. A není to jen tak obyčejný náhradník, je to super švédská metalová all star kapela ENGEL! Se svou debutovou deskou “Absolute Design” (2007) vletěla kapela jako zářivá kometa do metalového světa. Nyní se vám ENGEL chystají představit svou aktuální desku “Threnody“. Toto dílo hodné expertů, u jehož kormidla stál legendární Tue Madsen, vás dokonale přesvědčí o tom, že ENGEL patří mezi absolutní elitu svého žánru a její hudební potenciál je ohromný.