PAGANFEST 2009

Kdy: Zpět na přehled akcí 27/09/2009
Kde: ZLÍN, Masters Of Rock Café
Cena: 590,- Kč
Vstupenky

PAGANFEST 2009 – návrat pohanských duší je tady!

27.9.2009 18:00 ZLÍN, Masters Of Rock Café

KORPIKLAANI (Fin), UNLEASHED (Swe), DIE APOKALYPTISCHEN REITER (Ger), ALESTORM (UK), EX DEO (Ita), SWASHBUCKLE (USA)

Temné mraky už se houfují, aby mohla v září vypuknout další velká bouře všech pohanských duší! PAGANFEST se vrací do ZLÍNA! Po loňském ohromujícím úspěchu prvního ročníku tohoto putovního metalového festivalu, jemuž vévodily bandy KORPIKLAANI či ELUVEITIE máme nyní pro vás, všechny věrné vikingy a pohany, velmi dobrou předpověď! Na silné pohanské výtržnosti se můžeme těšit již brzy, v neděli 27. 9. v 18:00 v Masters Of Rock Café ve ZLÍNĚ na Čepkově!

Pohanská vojska poputují opět pod vedením veselých vůdců z finského klanu KORPIKLAANI. Pralesní lidé žijí v souladu se severskou přírodou a jejich folk-metal hraný na tradiční nástroje jako akordeon, housle, flétna a Jouhikko (tradiční finský folklórní nástroj) přináší úžasnou kombinaci, která přináší nespoutanou oslavu finské mentality.

Sekundovat jim budou kultovní švédští death metaloví válečníci UNLEASHED, kteří se plavili opravdu hodně dlouho, aby konečně dobili dosud statečně odolávající zbytek Evropy. Jejich kruté a drsné pohanské střely zasáhnou vaše sluchovody velmi delikátním, tísnivě skličujícím způsobem – shlédnout jejich show je minimálně nutností pro všechny zaryté death metalové uctívače!

Mistři chaosu, provokatéři, ale i sympatičtí vtipálci, to jsou němečtí maniaci DIE APOKALYPTISCHEN REITER. Frontman Fuchs je opravdový šílenec a spolu se svojí neméně bláznivou bandou se staví po bok vikingů a trollů se svou aktuální desku „Licht“, aby přinesli do této pohanské bitvy také trochu osvěžující kapku metalového „crazy“ mixu.

Také skotští piráti ALESTORM navigují svou bárku ke břehům Evropy. Barely rumu jsou připraveny. Barbarská extáze a oslava může začít! Alestorm vypustí z podpalubí své folk-metalové monstrum a rouzpoutají „Leviathan“ – na zdraví!

Z trochu jiného soudku pak bude velkolepé představení italských EX DEO! Řím hyne v plamenech a Maurizio Iacono, proslulý velitel Kataklysm, se ujímá vlády nad tímto scénářem. EX DEO je název jeho aktuálního koncepčního projektu, který se vydává na dlouhou a dobrodružnou cestu po historických meznících římského impéria. Zatracení a skvělá death-metalová renesance velkého impéria, které ani po tolika letech neztrácí pověstnou jiskru fascinace. Hudební umění Ex Deo a hrdinská záře mistra Maurizia vytváří fantastický death-metalový opus, který by stěží mohl znít dokonaleji! A Římské impérium opět povstane…

Rachot šavlí z New Jersey přivezou pirátští duchové SWASHBUCKLE. Ohnivý death/thrash metal s folkovými prvky se zdá být dokonalým receptem na vzrušující hudební dobrodružství. Se svou debutovou deskou „Back To The Noose“ se tito američané toulají světem a zastaví se také na krvavém bitevním poli PAGANFESTU.

Celkově vzato, vypadá to zas na jednu velkou, nezapomenutelnou kalbu neznabozi, tak cheers!

Vstupenky jsou k dostání v předprodejních sítích Ticket-Art, Ticketportal (i na Slovensku) a Ticketstream, na baru v Masters Of Rock Café ve Zlíně na Čepkově u pořádající agentury Pragokoncert na tel: 577 432 420 či 777 701 591, na e-mailu: dupalova@pragokoncert.com a na stránkách www.mastersofrock.cz na dobírku a ve všech obvyklých moravských předprodejích.