NOCTURNAL RITES (Swe) + THUNDERSTONE (Fin)

Kdy: Zpět na přehled akcí 03/11/2007
Kde: ZLÍN, Masters Of Rock Café
Vstupenky

Švédové NOCTURNAL RITES a finští THUNDERSTONE vystoupí v rámci Evropského turné k novým deskám ve ZLÍNĚ!

 

nocturnal_2

Švédská heavy-metalová formace NOCTURNAL RITES vydala letos novou, velmi povedenou desku „The 8th Sin, která se ihned po vydání vyšvihla na 1. místo v hodnocení desek švédského rockového magazínu Sweden Rock Magazine a právě s tímto čerstvým materiálem vyráží na Evropské turné, které nyní čítá 15 koncertů v 8 zemích Evropy. Na turné je budou doprovázet skvělí heavy-metaloví mladíci THUNDERSTONEz Finska, kteří mají na kontě rovněž zcela nové album „Evolution 4.0 a mladá německá metalová kapela CAST IN SILENCE, která letos vydala své debutové album „First“.

Agentura Pragokoncert získala pro všechny fanoušky heavy-metalu v podání těchto známých severských kapel jeden, exklusivní termín v rámci tohoto Evropského turné. Čeští metaloví fanoušci si tak mohou do svých koncertních kalendářů zaznamenat sobotu 3. 11. 2007, 20:00 hodinu a ZLÍN a jeho klub Masters Of Rock Café na Čepkově!

Kapela NOCTURNAL RITES byla založena v roce 1990 pod názvem Necronomic a hrála výhradně death metal. Velmi záhy však styl svého hraní změnila a zejména změkčila přidáním jemně melodických partií po vzoru Iron Maiden. Název kapely byl brzy změněn na Nocturnal Rites, zvuk kapely definitivně opustil Death a směřoval k power metalu, který zní všemi třemi prvními alby kapely „In a Time Of Blood and Fire“ (1995), „Tales Of Mystery and Imagination“ (1998) a „The Sacred Talisman“ (1999). Kapela úspěšně koncertovala s kapelami jako např. Overkill nebo Nevermore. Kapela se nevyhnula několika personálním změnám, jak už to tak obvykle bývá. Na post zpěváka přišel talentovaný a zkušený Jonny Lindquist, což opět změnilo styl a zvuk kapely více k melodickému Heavy-metalu a Nocturnal Rites ukázali svou další deskou „Afterlife“ (2000) svou novou tvář světu. S Jonnem v popředí se jejich síla se nejvíce projevila v živých show. V roce 2004 vydávají desku „New World Messiah“, kterou představili rovněž českému publiku v rámci turné s Edguy a Brainstorm ve zlínském klubu Golem. Své 10. výročí v roce 2005 oslavili velkolepě megashow „Demons At The Opera“, kde hráli s 55 členým orchestrem v Umea Opera House. Na albu „Grand Illusion“ (2005) hostovali např. Jens Johansson (Stratovarius), Henrik Danhage (Evergrey), Kristoffer W. Olivius (Naglfar), Stefan Elmgren (Hammerfall) a překvapivě také trojnásobný světový šampion v běhu na lyžích Per Elofsson. Nyní kapela přichází s novou bombastickou deskou „The 8th Sin“, takže se ve Zlíně máme na co těšit!

THUNDERSTONE vznikli v roce 2000. Debutová deska „Thunderstone“ vychází v roce 2002 a hned s velkým úspěchem. Kapela je označována za kvalitní finskou heavy-metalovou naději. V písni „Like Father, Like Son“ se v roli hosta představuje dokonce Timo Tollki ze Stratovarius. Kapela se umísťuje v žebříčku „Tip Metal Albums 2002“ a v roce 2003 pak získávají ocenení „Objev Roku“ v rock magazínu Rock Hard. Svůj úspěch kapela podrhává turné se Stratovarius a Symphony X. Posíleni svým úspěchem vydávají Thunderstone v roce 2004 desku „The Burning“ a koncertují po světě. O tom, že finský metal má pevnou a jistou budoucnost přesvědčují Thunderstone i svou novinkou „Evolution 4.0.“, kterou přestaví na turné s Nocturnal Rites i u nás, ve Zlíně!

Kapely ze severu Evropy jsou vždy zaručeným super show, a tak si nenechte ujít švédského zástupce NOCTURNAL RITES a finyTHUNDERSTONE, kteří nás v chladný listopadový večer v sobotu, 3., rozparádí svými čerstvými hudebními dílky.