MR. BIG (USA)

Kdy: Zpět na přehled akcí 05/10/2011
Kde: PRAHA, Retro Music Hall
Vstupenky

Americký hard rockový fenomén MR. BIG představí nové album na podzim v PRAZE!

5. 10. 20:00 PRAHA, Retro Music Hall

Hardrocková fantastická čtyřka MR. BIG představí na podzim v PRAZE svoji první studiovou desku po dlouhých 14 letech, nahranou původní, nejslavnější sestavou! Album nese název “What If…” a vychází z dílny renomovaného producenta Kevina Shirleyho (Aerosmith, Rush, Iron Maiden). Deska “What If…” je následovníkem velmi úspěšného CD/DVD kapely “Back To Budokan” (2009), které mapuje triumfální návrat kapely do Japonska.

Kapela MR. BIG vznikla v roce 1988 a od té doby zaujímá své pevné místo ve světové hard rockové historii. Originální a nejslavnější sestava Eric Martin (Vocals), Paul Gilbert (Guitar), Billy Sheenan (Bass) a Pat Torpey (Drums) vyprodukovala mnoho nezapomenutelných hitů, které se řadí do širokého spektra hudebních žánrů, jako jsou např. rockové balady, heavy-metal nebo blues rock. Navíc, každý člen kapely MR. BIG je považován za absolutně špičkového virtuose dnešního hudebního průmyslu. Billy Sheenan vyhrál tucty “Best Bass Player” cen v nejrůznějších magazínech, včetně Japonských. Paul Gilbert je všeobecně považován za jednoho z nejlepších kytaristů dneška a vedle své práce s kapelou MR. BIG, vydává i tuny vlastních, sólo alb a pravidelně pořádá kytarové workshopy pro firmu Ibanez. Stejně tak Pat Torpey, který je firemním hráčem Tama Drums. Zpěvák kapely, Eric Martin, označovaný jako jeden z nejvýraznějších zpěváků všech dob, vydal 8 svých, extrémně úspěšných, sólo desek. Jak je vidět, kapela MR. BIG je kapelou skutečně velkých hudebníků a dohromady vytváří jedinečný a nenapodobitelný celek, jehož tvorba jednoznačně zasáhne všechny hudební fajnšmekry!

Slavní rockoví bourači hitparád MR.BIG se po dvou letech vrací do PRAHY, nyní představit svoji zbrusu novou desku “What If…”, u toho prostě nesmíte chybět! Kdy? 5. října od 20:00, Retro Music Hall!