MŇÁGA A ŽĎORP

Kdy: Zpět na přehled akcí 25/02/2011
Kde: Masters of Rock Café Zlín
Vstupenky

mnaga

Valašskomeziříčská legenda Mňága a Žďorp vystoupí ve Zlínském MOR Café při příležitosti vydání 1. koncertního DVD!

Valašskomeziříčská kapela Mňága a Žďorp opět míří do Zlína! Do roka a do dne se vrací do svého oblíbeného zlínského klubu Masters of Rock Cafe na Čepkově! V pátek 25. 2. 2011 od 20:00 proběhne jedinečný koncert, na kterém neúnavná parta představí své první koncertní DVD „On Stage“!

Mňága a Žďorp pochází z Valašského Meziříčí a její počátky sahají až do roku 1983, kdy vznikla kapela Slepé střevo, složená ze studentů místního gymnázia. Složení kapely se často měnilo a členové Mňágy hráli v i jiných kapelách (Rytmus 84, Happyend). Avšak v roce 1987 vystoupili na Valašském špalíčku už jako Mňága a Žďorp.

V červnu roku 1991 vydalo uskupení své první album a od té doby jich má na kontě pěknou řádku. To nejnovější, v pořadí třinácté, s názvem „Takže dobrý!“, obsahuje 12 písniček, které zbyly z původních mnoha. Jedenáct je autorských a jedna je coververze, písnička z roku 1962 autorů Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra, „Škrhola“.
Skladby na albu jsou krátké (např. Den, kdy v Brně hrála ABBA), střední (např. titulní Takže dobrý!), i písničky dlouhé (např. Zloději života).

V pondělí 18. října 2010 kapela vyslala do světa „Live 2DVD On Stage: Nejlíp jim bylo… a bude“. První disk tvoří dvouhodinový záznam koncertu z pražského Lucerna Music baru. Natáčelo jej na devět kamer a postprodukce – míchání zvuku a střihu – trvala půl roku. Na bonusovém disku najdete kultovní film Petr Zelenky MŇÁGA – HAPPY END a pod názvem VIDEOHISTORY všech 27 klipů, které kapela dosud natočila. Celkem skoro 5 hodin obrazu a hudby! ON STAGE je zároveň prvním počinem vlastního vydavatelství Mňágy, které nazvali SURIKATA RECORDS.

Proto neváhejte a přijďte se 25. 2. 2011 ve 20:00 do klubu Masters of Rock Café mrknout na to, jak to téhle skvělé kapele i po mnoha letech spolupráce výborně šlape!!! Jako speciální host tohoto jedinečného koncertu vystoupí kapela Prázdné obaly! Vstupenky již v předprodeji!