MIRO ŽBIRKA

Kdy: Zpět na přehled akcí 13/10/2009 – 14/10/2009
Cena: Havířov: 390,-, 450,- Kč dle místa sezení; Zlín: 550,-, 490,-, 450,- Kč dle místa sezení
Vstupenky

Miro Žbirka chystá historicky první akustické turné v kariéře!

 Agentura Pragokoncert si pro Vás připravila exkluzivní, dlouho očekávaný koncert známého československého zpěváka Mira Žbirky. Miro Žbirka vyráží na konci září na turné a chybět nebude ani ve Zlíně! A kdy tento jeden z našich nejlepších umělců přijede? 14.10. 2009 od 19:30 do Velkého Kina ve Zlíně!!! A už teď je jasné, že je na co se těšit.

mirozbirka

Miro Žbirka nadcházející léto částečně zasvětí práci – přípravám nové desky a především historicky prvního akustického turné ve své úspěšné kariéře.

Punc výjimečnosti a exkluzivity dávají Acoustic tour Miro Žbirka 2009 už samotná místa konání – divadelní sály a nejkrásnější sály kin po celé republice. Písně zazní v komornější atmosféře, bez velkého rámusu, jen s kytarami a klávesami… zkrátka v čisté, „poloobnažené podobě“, jak říká sám Miro. „Vždycky jsem chtěl posluchačům ukázat, jak vypadal třeba Biely kvet, když jsem ho složil – jen s klavírem, který se pak v nahrávce vůbec neobjevil. Nebo Atlantída. Každá nová píseň se totiž rodí s notami pro jeden nástroj, zpravidla klavír nebo kytaru. Studiové nahrávky, které jsou nakonec slyšet z rádií, už jsou vyfešákované, zaranžované, celkové vyznění skladby trochu pozmění,“ vysvětluje.

Že je to vskutku dobrý nápad a lidé akustické verze slyšet chtějí, potvrdil velkolepý úspěch květnového koncertu, jehož první část Miro Žbirka zaplnil právě svými hity v akustickém provedení, druhou pak odzpíval v doprovodu symfonického tělesa a pěveckého sboru. Nabitá Smetanova síň Obecního domu Praha tehdy každou píseň odměnila nekonečným aplausem.

Repertoár koncertů Acoustic tour Miro Žbirka 2009 bude průřezový – ty nejoblíbenější skladby, např. Co bolí to přebolí, Denisa, Atlantída, Balada o poľných vtákoch, Biely kvet, Miliónkrát, Mám rád, Zažni… proložené čerstvými novinkami z chystaného alba. Mira Žbirku na pódiu doprovodí zpěvačka Martha a možná i další hosté, jejichž jména však Miro zatím neprozradil.

Co dodat? Snad jen to, že se na Vás Miro Žbirka již teď těší, a že koncert, který se uskuteční 14.10.2009 od 19:30 ve Velkém kině ve Zlíně bude pro všechny jistě nezapomenutelným zážitkem!

Vstupenky jsou k dostání přímo v Masters of Rock Café ve Zlíně na Čepkově a ve všech obvyklých zlínských předprodejích a v předprodejních sítích www.mastersofrock.cz, www.ticketportal.cz, www.ticketstream.cz, www.ticket-art.cz.