mig 21 – album tour 2014

Kdy: Zpět na přehled akcí 07/11/2014
Kde: Masters of Rock Café
Tyršovo nábřeží 5497
760 01 Zlín
Česká republika
Zobrazit mapu
Cena: 250,- Kč
Vstupenky

Česká kapela v čele se zpívajícím hercem Jiřím Macháčkem vyráží na tradiční podzimní turné!

          Skupina vznikla v roce 1998, kdy se Jiří Macháček, svérázný to zpívající herec anebo chcete-li, v divadle a filmu hrající zpěvák, setkal s trojicí Tomáš Polák, Pavel Hrdlička a Honza Hladík. V srpnu toho roku se ke čtveřici přidal i člen poslední, Tomáš Kurfürst. Debutové album Snadné je žít vyšlo v roce 2001 a těšilo se nebývalé přízni posluchačů a rádií. „Když ti vítr napne plachtu, když ti plachta popožene jachtu, když ti jachtou jízda dodá klid…,“ valilo se dlouhé měsíce z éteru. O rok později natočili druhou desku s názvem Udělalo se nám jasno. Pilotní singl „Tančím“ nenechává nikoho na pochybách o tom, že recese v jejich podání není nikdy dost! Zatím poslední řadové album  Pop Pop Pop vyšlo v roce 2004 a po něm v letech dalších nahrávali jen samostatné písně. V roce 2013 dochází k obměně na postu baskytaristy, Tomáše Kurfürsta zde nahrazuje Adam Stivín.

          Pro letošní rok si Migové po deseti letech připravili překvapení ve formě nového studiového CD. Jmenuje se ALBUM a kromě úplných novinek obsahuje také všechny krásné hity z doby nedávno minulé. Práce na ALBU vrcholila v horkých letních dnech tak, aby deska mohla být vydána v září. Ovšem její první ochutnávku s názvem „Diskobůh“ už jste, právě v období léta, mohli zaregistrovat. Autorem textu je (ostatně jako u všech ostatních skladeb kapely) Jiří Macháček a hudby Tomáš Polák.

Kapela si vytvořila od svého založení díky svému netradičnímu hudebnímu pojetí velké zázemí svých příznivců. Často bývá oceňován jejich výtvarný projev a jako jedna z mála skupin na svých koncertech klade důraz kromě videoprojekcí také na scénografii.

Podzimní ALBUM TOUR a další vypalovačky od MIG 21 si nezapomeňte přijít poslechnout a užít v pátek 7.11. 2014 ve 20:00 do Masters of Rock Café ve Zlíně. Těšíme se na vás!!