METALMANIA 2009

Kdy: Zpět na přehled akcí 06/03/2009
Kde: ZLÍN, sportovní hala Novesta
Vstupenky

A je to tu! Jarní metalová tradice jménem METALMANIA vypuká ve zlínském koncertním svatostánku, sportovní hale Novesta, již v pátek 6.3. ve 14 hodin!

O tom, že se ve ZLÍNĚ, městě „rocku“, chystá opět skutečně velká hudební událost není pochyb!

Soulfly

Svou účast potvrdila kapela živelného pekelníka MAXE CAVALERY – SOULFLY. Na světě není snad nikdo, kdo by neznal tuto žijící ikonu metalu a hudební styl vyprávění své zloby, svých vášní, svých odkazů a svých proroctví světu. Aktuální deska kapely se jmenuje „Conquer“ a vy si ji spolu s Maxem můžete vychutnat u nás, na Metalmánii! Další potvrzenou kapelou jsou američtí thrash/dech metaloví EXODUS! Tito průkopníci thrash metalu devastují západní břehy USA už od pětaosmdesátého roku minulého století. Od dob, kdy se tato partička začínala věnovat svému organizovanému běsu, se až na zvuk v jejich produkci nic moc zásadního nezměnilo. Když to jednoduše shrneme, jde o zběsilou kytarovou jízdu se vším všudy. Tento fakt potvrzuje mimo jiné i vloni vydaná deska s názvem „The Atrocity Exhibition: Exhibit A“. EXODUS přijíždí do ZLÍNA, bomba! Po roce se k nám vrací také americká alfa a omega thrash metalu, fenomenální OVER KILL se sympatickým Bobby „Blitz“ Ellsworthem v čele, aby nás nabili svou live energií sršící z jejich víc jak dvacetileté hudební tvorby, vč. aktuálního alba „Immortalis“. Na tour, které uzavírá právě METALMANIA festival ve ZLÍNĚ, je doprovází brazilská thrash/death kapela zaručující maximální jarní nářez TORTURE SQUAD s novinkovým albem „Hellbound“. Svůj nesporný šarm prokáže i gothic-rocková kapela XANDRIA z Německa s půvabnou „vampírkou“ v čele! Podium Metalmanie roztřese také arizonská metalová kapela nevlastního syna Maxe Cavalery, Richieho Cavalery, INCITE. I ta se chystá představit vám svůj novinkový materiál. Spolu s OverKill pak cestují i irové GAMA BOMB se svým čerstvým thrash útokem „Citizen Brain“. Třetím místem v loňském ročníku soutěže RockMaxova 12 si svou účast zajistili také rockeři z Kroměříže MY WAVE.

PROGRAM festivalu METALMANIA 2009: 13:00 Otevření haly 14:00 – 14:45 My Wave (CZ) 15:05 – 15:55 Incite (USA) 16:15 – 17:05 Gama Bomb (Irl) 17:25 – 18:15 Xandria (Ger) 18:40 – 19:30 Torture Squad (Brasil) 20:00 – 21:15 EXODUS (USA) 21:45 – 23:00 OVER KILL (USA) 23:30 – 01:00 SOULFLY (USA)

Festivalový program již tradičně nabídne také: – ŠATNU s úschovnou pro odkládání věcí – Bohaté občerstvení pro návštěvníky – Po skončení programu se bude v Masters Of Rock Café ve Zlíně na Čepkově konat AFTER PÁRTY s projekcí hudebních DVD!

Overkillphoto

 

Co dodat? Nenechte si ujít tento jedinečný mega metalový mejdan se SOULFLY, OVER KILL, EXODUS a dalšími – pátek 6. 3. 2008 od 14:00 hodin, ZLÍN, sportovní hala Novesta – METALMANIA 2008!