METALMANIA 2008

Kdy: Zpět na přehled akcí 07/03/2008
Kde: Sportovní hala Novesta, Zlín
Vstupenky

Nejen Wacken přijíždí v rámci festivalu METALMANIA 2008 do ZLÍNA!

Je to tak! Jarní metalová tradice jménem METALMANIA, se po roční pauze vrací do zlínského koncertního svatostánku – sportovní haly Novesta! Velkolepý návrat je plánován na pátek 7. března 2008 a celá metalová gala přehlídka vypunkne již ve 14:00 hod.!

O tom, že se ve ZLÍNĚ, městě „rocku“, se chystá skutečně velká hudební událost není pochyb! Svou účastí a exklusivním koncertem pro celou ČR zdobí program Metalmánie legendární thrashmetalová kapela MEGADETH! MEGADETH zásadním způsobem ovlivnili vývoj thrash metalu a jejich kontroverzní frontman Dave Mustaine zaujímá v dějinách metalu nesmazatelné místo pro svou neomylnou schopnost neustále tvořit naprosto výjimečná alba! Poslední, novinkové album kapely nese název „United Abominations“ a v rámci světového turné se na jediný koncert této legendy pro ČR může těšit právě ZLÍN a všichni metaloví fans festivalu Metalmania 2008!

Další perlou metalového svátku jara ve Zlíně je slavná W:O:A Roadshow! Ta každoročně křižuje Evropou a zve na největší Evropský rock-metalový festival WACKEN Open Air! Letos má W:O:A Roadshow senzačního headlinera, který se spolu se svými speciálními hosty představí poprvé také ve ZLÍNĚ na festivalu Metalmania! Jsou to další legendární američtí thrasheři OVER KILL! Kapela zde představí svou novinkovou desku „Immortalis“, kterou si hodlají podmanit vaše metalová srdce! Na turné W.O.A Roadshow doprovází slavné OVER KILL australané MORTAL SIN, rovněž s novinkovou deskou s názvem „An Absence Of Faith“ a němečtí metalisté DRONE se svým debutovým albem „Head-On Collision“.

A to není všechno! Na festivalu METALMANIA 2008 nás čeká také česká koncertní premiéra populárního německého metalového tria RAGE se zbrusu novým materiálem „Carved In Stone“! Nové album RAGE je přímočaré, okořeněné skvělými, chytlavými melodiemi, silnými riffy, nekompromisním, dravým aranžmá! Na finální mix dohlížel sám legendární Charlie Bauerfeind a Rage touto deskou dělá další mílový krok vpřed ve své dlouholeté hudební kariéře! Spojení Peavy Wagner + Victor Smolski prostě funguje a produkuje stále impozantnější a zajímavější věci. RAGE slibují mega metalový nářez, bude to hotové peklo!

Metalmania 2008 představí rovněž mladé thrashery z Anglie – EVILE, kteří vám odborně naočkujídalší dávku metalové energie, svou debutovou desku „Enter The Grave“!

Českou metalovou zástavu ponesou TÖRR, jakožto legendární zástupci českého black metalu, SIX DEGREES OF SEPARATION se svojí velmi povedenou a vysoce ceněnou novinkovou deskou „Chain-Driven Sunset“ a opavská thrashheavymetalová banda HELPNESS.

PROGRAM festivalu METALMANIA 2008:

   13:00 Otevření haly
   14:00 – 14:25 Helpness (CZ)
   14:35 – 15:10 Six Degrees of Separation (CZ)
   15:25 – 16:05 Drone (Ger)
   16:25 – 17:10 Törr (CZ)
   17:30 – 18:20 Mortal Sin (Australia)
   18:40 – 19:30 Evile (UK)
   20:00 – 21:15 OverKill (USA)
   21:45 – 23:00 Rage (Ger)
   23:30 – 01:00 Megadeth (USA)

Festivalový program již tradičně nabídne také:

  • ŠATNU s úschovnou pro odkládání věcí
  • Bohaté občerstvení pro návštěvníky
  • Bude zde v prodeji DVD z festivalu Masters Of Rock 2007 a další festivalové produkty!
  • Po skončení programu se bude v Masters Of Rock Café ve Zlíně na Čepkově konat AFTER PÁRTY s projekcí hudebních DVD!

Co dodat? Nenechte si ujít tento jedinečný mega metalový mejdan s MEGADETH, OVER KILL, RAGE a dalšími – pátek 7. 3. 2008 od 14:00 hodin ZLÍN, sportovní hala Novesta – METALMANIA 2008!