METALMANIA 2006

Kdy: Zpět na přehled akcí 03.03.2006
Kde: Sportovní hala Novesta, Zlín
Vstupenky

ZLÍN PROBOUZÍ METALOVÁ HUDBA

Aneb 3. ročník největšího mezinárodního metalového festivalu v ČR – METALMANIA 2006

Město Zlín si říká město „rocku“, ale mohlo by si říkat směle i město „metalu“. Bylo by to poprávu, vždyť ze zimního spánku ho probouzí právě nejbrutálnější hudební styl – metal. Letos tomu tak bude již potřetí, kdy ledy v okolí zdejší sportovní haly Novesta roztají díky žhavému kotli největšího metalového festivalu u nás – METALMANIA 2006!

Metalové jaro s názvem METALMANIA 2006 začíná ve Zlíně letos již 3. března v 16:00!

Pořádající agentura Pragokoncert připravila probuzení z mrazivého spánku opět zajímavou směsí zahraničních metalových star a domácí metalové špičky.

Posuďte sami: 

U.D.O. (Ger) - právoplatný heavy-metal a klasický zvuk kapely ACCEPT, to přináší známý a stále energií sršící Udo Dirkschneider se svou kapelou U.D.O. Kapela zde vystoupí v jediném exkluzivním koncertu pro ČR v rámci turné k nové desce „Mission N°X“ v roce 2006!

SOILWORK (Swe) – čistý severský melodický death metal uznávaný na celém světě. Jejich hudba je velmi lehká, dynamická, plná melodických elementů. Svým aktuálním albem „Stabbing The Drama“ vás 100% dostanou. Hlas zpěváka Björn „Speed“ Strida přímo exploduje silou, která vás srazí k zemi, pak vás zase až zmrazí emocionální rozervaností. Soilwork, to je chytlavá a úderná muzika, která se vám zaryje přímo do mozku i morku kostí.

NEVERMORE (USA) – Američané z deštivého Seattlu rovněž vydali novou desku „This Godless Endeavor“, která píše novou kapitolu budoucnosti klasické metalové hudby a jejich koncertní vystoupení slibuje nesmírný hudební zážitek. Hrají power-trash metal a jejich skladby jsou výbušné, jiné melancholickým oparem zahalené, další pak i správně depresivní, ale všechny skutečně monumentální!

THERION (Swe) – kapela okolo skladatele a kytaristy Chrise Johnssona vznikla na konci 80. let minulého století s přívlastkem „deathmetalová“. Postupem času se však, po změnách v obsazení, jejich hudební styl vykrystalizoval až do klasického symfonického metalu. Toto švédské trio dnes patří k fenoménům atmosférického symfonického metalu a my se o jejich kvalitách přesvědčíme i na Metalmánii 2006 ve Zlíně!

Všechny zmíněné kapely zde navíc odehrají jediný, exkluzivní koncert pro ČR!

 Českou zástavu metalu ponesou jména z nejpovolanějších:

TÖRR – blackmetalová legenda české „temné“ hudby. Kapela čerpající inspiraci u nesmrtelných klasik jako jsou Venom či Mötorhead.

DEBUSTROL – legendární kapela, která srdnatě brázdí českou metalovou scénu již 20. let! V loňském roce vydali nový počin s názvem „Přerushit“, který představí i na Metalmánii!

PANDEMIA – kapela, která letos slaví již 10 let své hudební existence, 3 desky, z toho 2 vydané v USA. Kapela je více známa v zahraničí, tak se konečně s chutí představí také u nás, v ČR!

SIX DEGREES OF SEPARATION – „doomoví“ muzikanti s novinkovou deskou na kontě „Triotus, Tricephalus and Tribadism“. Směs heavy-trash-doom-black metalu – říkají tomu „trimetal“, zajímavý, ne?

ALAMOGORDO – místní, mladá, dravá hard core kapela s typickými prvky deathmetalu.

Zajímavá dramaturgie festivalu METALMANIA 2006 a tři trojky ve znaku – 3.3. – 3. ročník, to zní přímo zaklínačsky!

Přijďte se přesvědčit, jakou moc má síla metalu a probuďme společně jaro a nastávající festivalovou sezónu opravdu drsně a nahlas!

 3.3.2006, sportovní hala Novesta ZLÍN!