MASTER OF ROCK 2007

Kdy: Zpět na přehled akcí 12/07/2007 – 15/07/2007
Kde: VIZOVICE, Areál likérky R. Jelínek
Vstupenky

Poslední potvrzenou hvězdou letošního Masters Of Rock jsou legendární URIAH HEEP!

5. ročník největšího mezinárodního rockového open-air festivalu v ČR!

mor-2007

Dramaturgie letošního, již 5. ročníku největšího mezinárodního rockového open-airu Masters Of Rock je dokončena! O tom, že slovo „největší“ opravdu není nijak od věci, nás v celých čtyřech prázdninových dnech 12. – 15.7. 2005 v tradičním areálu likérky R. Jelínek v srdci Valašského království, ve Vizovicích, přesvědčí nejedna velká, zářivá hvězda světového metalu či rocku, doplněná českou hudební špičkou! Na festival míří umělci ze 14 zemí světa a budou je sledovat fanoušci z 30 zemí světa!

Headlinerem tohoto ročníku jsou legendární Motörhead. Jediné exkluzivní show pro východní Evropu zde odehrají Finové Children of BodomStratovarius. Lahůdkou bude světová premiéra „Metal meets Classics“ v podání Rage a filharmonie z Běloruska. Čekají na vás legendy jako Uriah HeepSepulturaHammerfall.

Line-up letošního ročníku je skutečně nabitý velkými světovými hvězdami a v tomto ohledu se může směle stavit vedle takových evropských festivalových veličin jako jsou německé festivaly Wacken, Bang Your Head, With Full Force či švédský Sweden Rock. I letos je festival Masters Of Rock prezentován největšími evropskými hudebními časopisy Rock Hard a Heavy.

Každý rok se na „Masters“ představuje minimálně jedna velká legenda světového rocku. Postupně to byli SLADE, SWEET, EUROPE, loni WHITESNAKE a kdo letos? URIAH HEEP!

Při vyslovení jména této legendární britské rockové skupiny, si každý pamětník vzpomene, že patřili mezi tři hlavní představitele rocku tak, jak byl koncem 70. a hlavně v 80. letech chápán. Byli to Black Sabbath, Deep Purple a právě Uriah Heep, kdo udával směr, kterým se tento hudební styl ubíral. Tato anglická pětice vznikla v roce 1969 v Birminghamu. To tehdy si mladí hudebníci změnili původní název „Spice“ na „Uriah Heep“ podle lstivého úředníka z Dickensova románu David Copperfield. Debutové album „…Very´eavy…Very´umble“ vyšlo vroce 1970. Od svého vzniku prošla kapela velkou spoustou personálních změn. V září roku 1986 ke kapele nastoupil zpěvák Bernie Shaw a pětice ve složení Mick Box (kytara), Lee Kerslake (bicí), Trevor Bolder (baskytara), Bernie Shaw (zpěv) a Phil Lanzon (klávesy) vydala několik povedených desek, jako „Sonic Origami“, „Acoustically Driven“, které vzniklo v Londýně v roce 2000 a obsahuje šestnáct unpludgged verzí dřívějších hitů kapely natočených za doprovodu smyčcového kvarteta a dívčího tria. Jako host tam vystoupil i Ian Anderson z Jethro Tull. Na počátku letošního roku nastoupil do kapely na místo Lee Kerslakeho Russell Gilbrook a kapela se vrhla na nahrávání nového materiálu, který zcela čerstvě představí právě na festivalu Masters Of Rock! Těšit se však můžeme i na staré známé, nesmrtelné hity jako jsou Lady in Black, Easy livin’, July Morning, The Wizard, Gypsy a další.

A jak se tedy vykrystalizoval program na jednotlivé dny?

Čtvrtek 12.7. – 2 WINGS, Fleret + Jarmila Šuláková, Hevein, Týr, Die Happy, RAGE + Lingua Mortis Orchestra, Vypsaná Fixa, Finntroll.

Pátek 13.7. – Free Fall, Fourth Face, Törr, SPS, Alkehol, The Tommys, Tleskač, Norther, Anna K, Uriah Heep, MOTÖRHEAD, After Forever.

Sobota 14.7. – Dirty Game, Interitus, Post-It, Debustrol, Rising Dreams, Black Majesty, Silent Stream Of Godless Elegy, Sham 69, Epica, Thunder, Stratovarius, CHILDREN OF BODOM, In Extremo.

Neděle 15.7. – X-Core, Lety Mimo, Memoria, Virgin Snatch, Cocotte Minute, Rasta, Visions Of Atlantis, Sabaton, Axxis, Divokej Bill, Pink Cream 69, HAMMERFALL, Sepultura.

Co dodat? Vstupenky na tento velkolepý letní svátek rocku a metalu jsou k dostání u pořádající agentury Pragokoncert (tel. 577 432 420, 777 701 591 a na dobírku: dupalova@pragokoncert.com), na stránkách www.mastersofrock.cz, na baru v Masters Of Rock Café ve Zlíně na Čepkově, dále v předprodejních sítích Ticket-Art, Ticketportal (i na SLOVENSKU) a Ticketstream a ve všech obvyklých předprodejích.

Více informací najdete na www.mastersofrock.cz.

V létě to rozjedem!