MANDRAGE + RYBIČKY 48

Kdy: Zpět na přehled akcí 03/12/2010
Kde: ZLÍN, Masters Of Rock Café
Cena: 190,- Kč
Vstupenky

V pátek 3.12. 2010 od 20:00 se v klubu Masters of Rock Café ve Zlíně na Čepkově bude hledat žena! Pro koho? Pro čtyři sympaťáky z Plzně, kteří si říkají Mandrage!

Co vlastně znamená název kapely Mandrage? „To sami netušíme, nazval nás tak chlápek, co uváděl náš první koncert a od té doby se tak jmenujeme,“ vysvětluje dvacetiletý frontman Víťa. „Každý si pod tím může představovat něco jiného.“

Tato populární plzeňská skvadra se skládá ze čtyř mladých kluků – Víťa, Bolan, Coopi a Mates. Víťa s Matesem společně kapelu založili v roce 2001, Coopi k nim o tři roky později „zběhl“ z formace Pornocowboys a ve stejné době přestoupil Bolan z Velvet Ecstasy.

Rok od svého oficiálního vzniku natočili demo „Říkala, že ji trápí cosi“. Jak sami kluci říkají: „Využili jsme starých kontaktů pro novou kapelu a hráli jsme všude, kde nás chtěli (i nechtěli). Všichni byli konečně správně zapálení a jezdili jsme po zapadlých klubech za bagetu a pivo.“

Obrat o 180 stupňů k lepšímu nastal o další rok později, kdy se jim z ničeho nic ozval sám umělecký ředitel firmy Universal Music. Pak už to šlo ráz na ráz – podepsání smlouvy a práce na prvním albu s názvem “Přišli jsme si pro vaše děti”, které nakonec vyšlo 1. června 2007. Pilotním singlem k tomuto CD byla píseň” Kapky proti slzám.”

Od té doby kapela absolvovala speciální turné s kapelou Rybičky 48, které netradičně probíhalo v dětských výchovných ústavech po celé republice; byla nominována na ceny Žebřík a Anděl a stihla už i koncertovat společně s Divokým Billem na jejich turné a také vydat další desku – „Hledá se žena“.

RYBIČKY 48

První nápad na založení punkrockové kapely v Kutné Hoře se zrodil v srpnu roku 2002. Začalo se zkoušet a experimentovat v domově dětí a mládeže. První koncert proběhl 22.11.2002, tedy asi necelý měsíc po první zkoušce, v kutnohorském klubu Česká 1 a o dva měsíce později bylo na světě první demo s názvem „Taková Normální kapela“. CD bylo natočeno za 3 hodiny se vším všudy ve zkušebně.

Po úspěchu prvního dema Rybičky natočily demo číslo dva pod názvem „Kuthnaja Ghora“. O rok později, tedy 2004, kapela našetřila peníze a vydali pod vlastním „vydavatelstvím“ Four sheeps první lisovanou desku s barevným bookletem. Jmenovala se „Krasnaja znova“ a tahle deska konečně přinesla očekávaný zlom. Hlavně hudební. V písních se objevovalo víc vlivu kalifornských kapel a díky tomu Rybičky došly k označení svého žánru – POP-PUNK. Následovalo pár rozhovorů do novin a díky tomu i nějaké to pozvání na různé festivaly a koncerty. V září 2005 známý folkový zpěvák Luboš Pospíšil nabídl kapele spolupráci s vydavatelstvím Supraphon a od ledna 2006 už kluci nahrávali debutové album „Adios Embryos!“ Další album na sebe nenechalo dlouho čekat a dostalo název „Amores Perros, voe! Tedy Láske je kurva, voe!“, což je i jedna píseň na albu. Poslední CD, které kapela „spáchala, se jmenuje „Viva la Revolución!“

A právě teď jsou obě kapely uprostřed klubového turné ke svým novým deskám a samozřejmě se s nimi pochlubí i u nás ve Zlíně! Doprovázet je bude olomoucká naděje – formace Neřeš.

Pokud chcete zjistit, zda kluci z Mandrage svou vysněnou ženu najdou u nás na Moravě, přijďte se v pátek 3.12. 2010 ve 20:00 podívat do klubu Masters of Rock Café!

Vstupenky jsou k dostání přímo v Masters of Rock Café ve Zlíně na Čepkově, ve všech obvyklých zlínských předprodejích – CPV ve Velkém kině, Infoservis v podchodě, a také v okolí Zlína – IC Kroměříž, Record Music UH, Galerie Panský dům v Uherském Brodě a na www.mastersofrock.cz, www.ticketpro.cz, www.ticketart.cz, www.ticketportal.cz