Luca Turilli´s RHAPSODY (Ita)

Kdy: Zpět na přehled akcí 29/11/2012
Kde: PRAHA, Klub Matrix
Vstupenky

LUCA TURILLI´S RHAPSODY se představí v PRAZE!

29. 11. 2012 18:30 PRAHA, Klub Matrix
Speciální hosté: FREEDOM CALL (Ger), ORDEN OGAN (Ger) a VEXILLUM (Ita)

Luca Turilli je italský kytarista a skladatel, který v roce 1993 založil spolu s klávesistou Alexem Staropoli symfonic metalovou kapeluRHAPSODY, hrající tzv. Hollywood metal, později Film Score Metal. Společně vlastně takto ustanovili zbrusu nový hudební směr, který v sobě zahrnuje epický, velkolepý power/speed metal s vášnivostí filmových soundtracků a texty opírající se o fantasy ságy. RHAPSODY tak ovlivnili celé generace nových metalových band a stali se jednou z nejdůležitějších kapel tohoto žánru. Nic však nemůže trvat věčně, vše je pomíjivé, a tak i tvůrčí spojení Turilli/Staropoli oznámilo v roce 2011 rozpad, ve vší ústě při zachování skvělého přátelství. Vznikly dvě nové kapely, obě mají v názvu RHAPSODY. Alex Staropoli nadále působí v kapele RHAPSODY OF FIRE, jejichž fantastickou show jsme měli možnost shlédnout ve zlínském klubu Masters Of Rock Café letos na jaře, Luca Turilli má kapelu Luca Turilli´s RHAPSODY a tu přivítáme letos na podzim, přesně 29. 11. 2012 v PRAZE, Klubu Matrix.

Luca Turilli pilně pracoval na novém albu RHAPSODY, a tak na začátku léta spatřilo světlo světa album “Ascending To Infiniti“. S operním virtuosem Alessandro Conti, který vystudoval stejnou školu jako nezapomenutelný maestro Luciano Pavarotti, v čele nás čeká opravdu velmi ambiciozní a nevšední audiovizuální zážitek! Luca Turrilli nazývá svůj styl skládání jako Filmový Metal. Jak jinak, Luca miluje filmovou hudbu a velkolepé sbory a na nové desce je to znát. “Filmový metal, je to něco, co mi koluje v žilách. Miluji filmy, všechny žánry, ale zejména ty velké Hollywoodské kasovní trháky s řadou speciálních efektů. Zbožňuji soundtracky Hanse Zimmera a Danny Elfmana, kteří jsou mými velkými skladatelskými vzory.” říká.

Už se nemůžeme dočkat koncertování” říká Alessandro Conti a kytarista Dominique Leurquin dodává: “Tyto noci si prostě zapamatujete“. Baskytarista Patrice Guers vzkazuje: “Připravte se na nové songy, staré songy, na zajímavá překvapení, která pro vás chystáme a také na ochutnávku sólo tvorby Luca Turilliho. S námi prožijete cestu plnou dobrodružství.” Luca Turilli už jen přizvukuje: “Milujte se a respektujte se navzájem, važte si života a všech zázraků, které přináší a hlavně, zůstaňte otevřeni fantasiím, obrazovým i zvukovým.

Co dodat? Čeká nás skutečně nový, velkolepý spektákl, na který hned tak nezapomenete!