KING DIAMOND (Den)

Kdy: Zpět na přehled akcí 11.05.2006 – 12.05.2006
Vstupenky

Zpďż˝vďż˝k, jehoďż˝ vysokďż˝ fistule nahďż˝nďż˝ strach, postava s nejosobitďż˝j��m projevem v heavy metalovďż˝m prďż˝myslu, dďż˝mon, jenďż˝ si pro vlastnďż˝ hrďż˝zostraďż˝nďż˝ texty p��e i hudbu a pak vďż˝e dokonale zapďż˝je, to je King Diamond! Takďż˝ na koncerty tohoto slovutnďż˝ho vyprav��e a je��cďż˝ho ��bla vďż˝s nynďż˝ zveme.

11.5.2006 – Klub Roxy PRAHA – 18:00 hod. - 590 Kďż˝

Speciďż˝lnďż˝ hostďż˝: Griffin (Nor), Thunderbolt (Nor)

12.5.2006 – Hala Novesta ZLďż˝N – 20:00 hod. - 490 Kďż˝

Speciďż˝lnďż˝ hostďż˝: Griffin (Nor), Thunderbolt (Nor), Root (CZ)

KING DIAMOND a jeho temné show 2x v ČR!

kingdiamondLiterární horror má svého krále v Stephenu Kingovi, hudebnímu horroru panuje zase KING DIAMOND! Asi není náhodou, že mají oba slovo „král“ ve jméně…horror je jejich životem…

Metaloví fanoušci pozor! Letošní měsíc lásky bude ve znamení horroru! Proč? Po pěti letech k nám díky agenturám Pragokoncert a P-promotion zavítá mistr divadelního hororu KING DIAMOND se svojí družinou.

Show bude navíc obohacena o spoustu efektů a satanistických propriet. Na scéně, která bude připomínat hřbitov, vystoupí poprvé spolu s ním také vokalistka a herečka představující rituální obět, čarodějnici apod. Proslýchá se, že půjde opět o úžasně vzrušující příběh, který svým hlubokým zoufalstvím chytne za srdce snad každého.

A aby toho nebylo málo, role předskokanů se ujmou dvě norské heavy-metalové kapely GRIFFIN aTHUNDERBOLT a ve Zlíně navíc ještě známá česká pekelná smečka s nezaměnitelným Big Bossem v čele - ROOT.

 11.5. v Praze (klub Roxy) a o den později, 12.5. ve Zlíně (sportovní hala Novesta) budou mít všichni svatí pohotovost, vzývání padlého anděla s označením 666 a moci zoufalství bude v tyto dny poněkud více frekventováno!

Předprodej: pražský koncert za 590,-, zlínský za 490,-!

Vstupné na místě bude o něco vyšší

KING DIAMOND, Američan, původem z Dánska, vydal za svojí kariéru celkem 11 studiových alb, 2 tituly s živými nahrávkami a několik výběrů nevydaných skladeb a skladeb označených jako „best of“. Nesmíme zapomenout na jeho původní skupinu Mercyful Fate, s niž se na začátku osmdesátých let dostal na špičku metalových žebříčků, a která je momentálně na vedlejší koleji a její další budoucnost je nejistá. S Mercyful Fate vydal King sedm dlouhohrající desek a opět další výběry. V devadesátých letech fungovaly obě skupiny paralelně na metalové scéně.

Samotná historie Kingovy postavy se datuje ještě mnohem dříve. Kdysi King toužil po kariéře kytaristy, aby nakonec skončil za mikrofonem. Jeho první skupinou byli Brainstorm, kde si přivlastnil přezdívku King Diamond z původního jména Kim Bendix Petersson. Další štací byli Black Rose, kde King poprvé představil svůj make-up, ovšem do jeho současné podoby měl tehdy ještě hodně daleko. Tak jako tak, bylo to dřív, než na scénu vlítli ďáblové Kiss. Při jednom koncertu mu fanoušek poradil, ať víc zpívá falzetem, King poslechl a kariéra byla předem daná. King si zakládal na divadelním koncertním projevu a po další anabázi v Brats došlo k založení Mercyful Fate. Něco zcela nového, do té doby naprosto neslýchaného! Syrová hudba, pekelné až satanistické texty a hlavně hororové divadlo na koncertech. A do toho všeho Kingův nezaměnitelný vokál. To vše fungovalo do poloviny osmdesátých let, kdy se King rozhodl pro sólovou kariéru. V nově založené skupině KING DIAMOND nalezli místo kytarista i basista a doplněni o bubeníka Mickeyho Dee (v současné době u Mötorhead) a dalšího kytaristu Andyho LaRocquea (ten jako jediný vydržel s Kingem dodnes), došlo k zhudebnění samotného hororu. King vsadil na melodii a koncepční příběhy. Upustil od satanistických textů a na každé album umístil příběh plný smutku, zoufalství, strachu a v neposlední řadě hororu. Poslouchat jakékoliv album v noci, v parku, na lavičce se věru nedoporučuje! Vampýří story, hřbitovní ukolébavky a duchařské extempore jsou dodnes natolik lákavé, že King na scéně nikterak nestrádá odlivem fanoušků. Jeho spolehlivost je nezměrná a všechny pořádné metalové fandy nemůže jeho účast v Praze a ve Zlíně minout.

kingdiamond3       kingdiamond2         kingdiamond1    

Nuže, 11.5. od 18:00 klub Roxy PRAHA a 12.5. od 20 hodin sportovní hala Novesta ZLÍN, dvě místa, která zažijí vskutku úžasně strašidelná, vzrušující show spojená s velmi kvalitní hudbou!

kingdiamond_banner