KEN HENSLEY (Ex Uriah Heep)

Kdy: Zpět na přehled akcí 31/08/2009
Kde: Zlín,Masters Of Rock Café
Cena: 550,- Kč
Vstupenky

31.8.2009.20:00 Zlín,Masters Of Rock Café, Tyršovo nábřeží 5497
Vstupné v předprodeji 550,- Kč

Existuje povolanější interpret klasických písní Uriah Heep než je Ken Hensley? Při vší úctě k jeho bývalým kolegům (Box a spol.), vystupujícím dodnes pod hlavičkou Uriah Heep měl právě on bezesporu největší zásluhu o zapsání této průkopnické hardrockové kapely do rockových čítanek. V sedmdesátých letech byl totiž téměř výhradním autorem všech jejich nesmrtelných hitů. To z pera Hensleyho se zrodily známé rockové perly typu July Morning, Lady In Black, Free Me, Rain, Stealin, Sweet Freedom, Look At Yourself, Easy Livin či Rainbow Demon… Při koncertech Uriah Heep pak byla Hensleyho uhrančivá osobnost zdobená bohatou vlasovou hřívou spolu s výrazným zvukem jeho klasických hammondek dominantním elementem celé kapely.

Po 13 studiových albech natočených s Uriah Heep ale Hensley v roce 1980 ze skupiny odchází pro nesouhlas s dalším posunem repertoáru směrem do popových vod a navazuje spolupráci s americkými Blackfoot. V polovině osmdesátých se pak na několik let stahuje do ústraní (hostuje ale např. na albu excentriků WASP), aby se s koncem milénia opět vrátil na hudební scénu. Sám či ve spolupráci s bývalými „Uriáši“ Johnem Lawtonem či Johnem Wettonem vydává několik sólových alb. Zajímavý je i jeho projekt úpravy skladeb Uriah Heep ve spolupráci s moskevským symfonickým orchestrem. Na zatím posledním Hensleyho výtečném studiovém albu,,Blood On The Highway“ z roku 2007 se v roli pěveckých hostů objevují velice slavná jména- např.Glenn Hughes (ex Deep Purple), a Jorn Lande (ex Masterplan).

Turné k této desce mělo dvě své zastávky také v České Republice (Praha a Zlín). Nadšení přítomného publika i recenze, srovnávající tyto koncerty s vystoupeními Boxových Uriah Heep, vyznívaly jednoznačně ve prospěch Hensleyho. Pravý duch,autenticita a kouzlo původních Uriah Heep totiž zůstaly zapečetěny právě u něj a jeho bandu! Po dvou letech dorazí Ken Hensley a jeho doprovodný vikingský band s názvem Live Fire znovu do stejných měst, aby zde prezentoval své nové, právě nahrávané studiové album( vyjde letos v létě). Opět naživo zazní i písně z jeho starších solovek a samozřejmě i výše uvedená uriášovská klasika!

Info a vstupenky-ag.Ozzy a potkan, tel.603 531 943, e-mail: ozzyapotkan@seznam.cz, nebo tel. 777 701 591, e-mail: dupalova@pragokoncert.com
Předprodej vstupenek též v sítích www.ticketstream.cz, www.ticketpro.cz, www.ticket-art.cz, www.ticketportal.cz