JORN (Nor)

Kdy: Zpět na přehled akcí 29/11/2012
Kde: ZLÍN, Masters Of Rock Café
Vstupenky

JORN (NOR)

“bring heavy rock to the land tour”

29. 11. 2012 ZLÍN – Masters Of Rock Café, Tyršovo nábřeží 5497
Vstupné v předprodeji: 550,-Kč

Hardrockový slavík Jorn Lande se po dvou letech vrací do Česka!

Po vydání dalšího studiového alba s názvem Bring Heavy Rock To The Land (červen 2012) vyráží Jorn na podzimní evropské turné a jednou z koncertních zastávek bude také zlínský klub Masters Of Rock Cafe.Nová Jornova deska se pohybuje opět v intencích starého dobrého klasického hardrocku a jako oslavu tohoto stylu lze očekávat i nadcházející tour.

Čtyřiačtyřicetiletý Nor Lande navazuje svým nezaměnitelným pěveckým výrazem na ty nejlepší světové hardrockové vokalisty let sedmdesátých a osmdesátých.V odborných kruzích dlouhodobě respektovaný vokalista získal obdiv širší posluchačské obce až po svém nástupu do metalové supergroup Masterplan.Jorn je i vyhledávaným studiovým vokalistou,hostoval například na výtečném albu Blood On The Highway ,,uriáše” Kena Hensleyho.Další Landeho satisfakcí se stalo pěvecké angažmá v úaspěšné rockové opeře Avantasia. Jorna Landeho si také vybrala skupina Heaven&Hell jako vokalistu pro exkluzivní rozlučkový koncer s Diem(festival High Voltage-Londýn,červenec 2010).
Osu letošního koncertního playlistu vytvoří písně z Landeho studiové novinky i hity z jeho starších solových desek, nebudou ale chybět ani coververze světových hardrockových klasiků.
Kapela Jorn hraje v současnosti ve složení Jorn Lande – voc,Trond Holter – g,Tore Moren – g,Bernt Jansen – bg a Willy Bendiksen – dr