JORN (Nor)

Kdy: Zpět na přehled akcí 16/10/2010
Kde: ZLÍN, Masters Of Rock Café
Cena: 490,- Kč
Vstupenky

Jeden z nejvýznamnějších hlasů metalové současnosti, JORN LANDE vystoupí v říjnu ve ZLÍNĚ!

16.10. 20:00 ZLÍN, Masters Of Rock Café
Speciální hosté: DYMYTRY (CZ) a VENEFICA (CZ)

Po téměř 30 různých albech, na kterých JORN LANDE participoval a spolupracoval s těmi nejlepšími muzikanty světa se v červnu loňského roku objevila další fošna pod značkou JORN – “Spirit Black”. Jde o opravdu unikátní klasické Hardrockové mistrovské dílo tohoto nadaného norského hudebního živlu. Jorn Lande se díky svému silnému a rozmanitému hlasovému rejstříku a textařskému umění řadí mezi největší rockové obry na světě. V roce 2008 se Jorn účastnil velkolepého projektu Tobiase Sammeta AVANTASIA, kde se postavil vedle takových hvězd jako jsou Alice Cooper, Eric Singer (Kiss), Rudolph Schenker (Scorpions), Bob Catley (Magnum)… a mnoho dalších. Participoval rovněž na podobném projektu Arjena Lucassena – AYREON.

JORN letos vydal album jednoduše nazvané “Dio” a uctil tak hudební dědictví mistra Ronnie James Dia. Jorn zde vybírá některé méně známé melodie z Diovy hudební éry, ale také se zde objevují jeho klasické kousky. Na desce najdeme také původní píseň “Song For Ronnie James”, píseň, kterou Jorn napsal ještě předtím, než Ronnie onemocněl a kterou mu chtěl jen poděkovat za inspiraci a vliv, který na něm tento jeho velký vzor zanechal. “Without Ronnie’s presence, I would not have become the artist I am today.” říká sám Jorn. Letos v létě vystoupil Jorn po boku zbylých členů kapely HEAVEN & HELL, Tony Iommiho, Geezera Butlera a Vinny Appice a také zakládajícího člena DEEP PURPLE a BLACK SABBATH Glenna Hughese v Anglii, aby společně poctili Diovu památku.

Nyní JORN vyrazil se svou stejnojmennou kapelou na cestu po Evropě, a tak se mu zákonitě musela do cesty postavit i Mekka rocku a metalu u nás – ZLÍN a jeho klub Masters Of Rock Café! JORN zde vystoupí již v sobotu 16. října ve 20:00! Můžeme se těšit na kompletní průřez toho nejlepšího z celé jeho hudební kariéry, ale také na “Song For Ronnie James” a další nové skladby.

Speciálními hosty koncertu jsou známé mladé české metalové naděje – kapely DYMYTRY – nekompromisní kytarová smršť doplněná sugestivním zpěvem stejně jako predátorské masky z dílny Národního divadla a VENEFICA – progresivní rock/metalová banda s příměsí funku, rapu i hardcoru. Obě tyto kapely letos vítězily v mnoha hudebních soutěžích!

Adrenalinová injekce plná emocí a kvalitního HardRocku a Heavy-metalu, je tak s Jornem na 100% garantována!

Vstupenky jsou k dostání v pořádající agentuře Pragokoncert, tel: 577 432 580, na e-mailu: mikeskova@pragokoncert.com, přes stránky www.mastersofrock.cz, a v předprodejních sítích Ticketpro, Ticketportal a Ticket-Art.