IRON BUTTERFLY (USA)

Kdy: Zpět na přehled akcí 06/10/2010
Kde: ZLÍN, Masters of Rock Café
Cena: 550,- Kč
Vstupenky

In-A-Gadda-Da-Vida Tour 2010

6.10.2010.20.00 hod., ZLÍN-Masters Of Rock Cafe, Tyršovo nábřeží 5497
Vstupné 550,-Kč

Kalifornští IRON BUTTERFLY bývají v rockových encyklopediích často připomínáni jako první heavymetalová kapela rockové historie.Jejich hudba se bezesporu stala jednou z hlavních inspirací budoucí metalové scény.Tvorbu IRON BUTTERFLY charakterizují silné melodie,temné prametalové riffy a typický zvuk klasicistních hammondů.Na ploše jednotlivých skladeb se často střídají melodické pasáže s pochmurnou záhrobní atmosférou.Hard rock a metal se snoubí s psychedelií i prog rockem.

Druhé studiové album In-A-Gadda-Da-Vida(1968) znamenalo pro kapelu fenomenální úspěch.Prodalo se v počtu více než 30 milionů kopií a IRON BUTTERFLY se stali vůbec první kapelou,které byla udělena platinová deska.Předkapely jim tehdy dělala celá plejáda zvučných jmen britského rocku(Led Zeppelin,Yes,King Crimson).

Poklonu ,,Železnému motýlovi“ složili svoji coververzí např. i Slayer a písen In-A-Gadda-Da-Vida zazněla v seriálu Simpsonovi.

V České republice zahraje kapela poprvé ve své historii. Line up-Ron Bushy-dr, Martin Gerschwitz-key,voc, Charlie Marinkovich-gtr,voc a Lee Dorman-bass,voc

Info – ag.Ozzy a potkan-tel.603 531 943, e-mail: ozzyapotkan@seznam.cz, www.ozzyapotkan.cz

Předprodej vstupenek též v sítích Ticketpro, Ticketstream, Ticket-Art, Ticketportal a Eventim
Související odkazy: www.exitchmelnice.cz, www.ironbutterfly.com