GRAVE DIGGER (Ger)

Kdy: Zpět na přehled akcí 03/02/2013
Kde: PRAHA, Klub Matrx
Vstupenky

Legendární GRAVE DIGGER podnítí velký střet bohů v únoru PRAZE!

Speciální hosté: Majesty (Ger), Wizard (Ger), Gun Barrel (Ger)
3. 2. 2013 20:00 PRAHA, Klub Matrix

Je to již neuvěřitelných 30 let, co pódia celého světa okupuje nezaměnitelná hudební ikona a žijící legenda metalu, kapela GRAVE DIGGER. Zapátrejme v paměti, kdo z nás na jejich tvorbě nevyrostl a kdo z nás nezná alespoň pár klasických riffů a la Grave Digger? Kdo z nás nemá vrytý v paměti minimálně jeden obal desky, jako např. kostlivec ve skotském kiltu a s dudami na bitevním poli na popředí chmurných Highlands, ano “Tunes of War” (1996)…Grave Digger jsou bezpochyby jednou z nejvýznamnějších metalových kapel vůbec.

Po metalové bouři, kterou GD přinesli v roce 2010 s deskou “Ballads of a Hangman“, krátké pauze a odchodu obou kytaristů se Grave Digger slavně na bitevní pole metalu vrátili s novým, čerstvým kytaristou Axelem Rittem a novým, svěžím materiálem nazvaným “The Clans Will Rise Again“, který loni představili také u nás, ve Zlíně

Klasický, přímý a upřímný heavy-metal, to jsou GRAVE DIGGER na svém novém, již šestnáctém studiovém albu, které právě vyšlo a jmenuje se “Clash Of The Gods“. Jako obvykle, je hlavní hvězdou celé show nezaměnitelný frontman Chris Boltendahl. Tvrdý metalový bručoun, se skřípavým hlasem dodává perfektní, mistrovsky zlověstný zvuk i texty (a nádherně propůjčuje svůj zastrašující německý přízvuk k jazykovým vtípkům). GRAVE DIGGER nabízí vždy melodicky zpracované hrůzy, pohledy do historie, literatury či mytologie. V tomto směru jsou naprosto dokonalí. Temnota a děs starých zašlých časů se snoubí s klasickou temnou romantikou, jako od Poea, nebo bratří Grimmů. Tentokrát se připravte na strašidelné povídání zasazené do řecké mytologie. Posaďte se a poslouchejte dobře, mistr Boltendahl bude přednášet.

Němečtí metaloví veteráni jsou zpět a v žádném případě neztratili říz, vtip ani koule!

Střet Bohů nastane v temném období chladného 3. února, léta páně 2013 v srdci Evropy, v PRAZE, Klubu Matrix.

German Metal Attack doplní speciální hosté, německé metalové bandy MAJESTY, WIZARD a GUN BARREL!

Co dodat? Předprodej vstupenek byl zahájen!