GOSPELOVÉ VÁNOCE 2011

Kdy: Zpět na přehled akcí 11/12/2011 – 21/12/2011
Vstupenky

Oscar Williams & The Band of Life (USA)

Agentura Pragokoncert již po jedenácté pořádá před Vánoci turné atraktivního gospelového souboru z USA. Tentokrát přivážíme do ČR vynikajícího zpěváka, sbormistra a showmana Oscara Williamse a jeho soubor The Band of Life. V termínu 11. – 21. prosince si budete moci vychutnat strhující atmosféru gospelových koncertů hned v devíti městech:

11.12.2011, NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ, Evangelický kostel (www.maneor.com)
12.12.2011, ČESKÉ BUDĚJOVICE, klášterní kostel Obětování Panny Marie (www.i-budejovice.cz)
13.12.2011, PRAHA, Kostel sv. Cyrila a Metoděje (Karlín)
14.12.2011, JIHLAVA, Kostel sv. Ignáce (www.parolaart.cz)
16.12.2011, OSTRAVA, Katedrála božského spasitele (www.arena-vitkovice.cz)
17.12.2011, OPAVA, Kostel sv. Václava (www.festpro.cz)
18.12.2011, OLOMOUC, Horní náměstí (www.kulturniolomouc.cz)
20.12.2011, ZLÍN, Kostel sv. Filipa a Jakuba
21.12.2011, PARDUBICE, Konzervatoř – Sukova síň (www.obragentura.cz)

Oscar Williams & The Band of Life (USA)

výjimečné, energické a velkolepé

Oscar Williams jr. & Band of Life (Saint Louis, Missouri) je velmi oceňovaný gospelový soubor, který uchvátil svými výkony diváky po celém světě. Soubor spojuje řadu talentů a tradiční gospelové prvky, což spolu vytváří neotřelý a jedinečný hudební zážitek.

V roce 2010 byl Oscar Williams & Band Of Life vybrán s dalšími deseti soubory z celých Spojených států, aby se účastnil programu Rhytm Road. Tento program, podporovaný Spojenými státy a jazzovým oddělením Lincolnova Centra, posílá nejlepší představitele americké gospelové hudby do zahraničí, aby svůj hudební žánr vyučovali, prezentovali a zároveň tak napomáhali udržovat dobré mezinárodní vztahy. Díky tomuto programu zavítal soubor do takových zemí, jako je Kypr, Libanon, Polsko a Rumunsko, kde vystupovali na Americké ambasádě. Soubor dokonce zahrál i ve Vatikánu samotnému Papeži.

DSC_0607_small

Hudba Oscara Williamse dává publiku zapomenout na těžké chvíle a připomíná jim pouze to dobré. Oscar Williams věří v blahodárnou sílu gospelové muziky a jeho hlavním cílem je vytvořit takovou hudbu, která je inspirující a pomůže změnit svět. Hlavním zdrojem jeho inspirace jsou renomovaní muzikanti Wynton Marsalis, Elisa a Erykah Badu.

Soubor Oscara Williamse je složen z věřících muzikantů a zpěváků, kteří se od narození cítí povoláni chválit Boha a šířit jeho poselství po celém světě. Všichni umělci v tomto souboru účinkovali také jako sóloví zpěváci, kteří si během své kariéry vydobyli uznání na mnoha mezinárodních pódiích. Koncert souboru Oscar Williams & The Band Of Life je vzrušující podívaná, intenzivní zážitek plný energické lásky v kombinaci s jedinečnými hlasovými schopnostmi, harmonií a hudební precizností.

DSC_0609_small

Oscar Williams Jr. je vystudovaný klavírista vážné hudby na University MO – St. Louis. V hudebním prùmyslu bylo možné zaznamenat Oskara v mnoha rolích – hudební ředitel, dirigent, skladatel v takových organizacích jako St. Louis Black Repertory Company, Unity Ensemble, Saint Louis University Theater Department, Golden Gospel Singers of Harlem, NY, Dallas Black Academy of Arts and Letters a mnoho dalších. Je držitelem mnoha prestižních ocenění a vyznamenání. Vystupoval před rozsáhlým publikem včetně Papeže Jana Pavla II. Vystoupil také v Bílém domě a díky velkému ohlasu mimo Spojené Státy se také již po několikáté vrací do Evropy. Stál na pódiu s takovými hvězdami jako jsou: Dionne Warwick, Lionel Richie, Lauren Hill, Kirk Franklin, Richard Smallwood, Clifton Davis a mnoho dalších. V současnosti pracuje jako ředitel Music and Arts at the Hamilton Park UMC v Dallasu a je také hrdým studentem na Southern Methodist University, kde již brzy získá titul v oboru hudební kompozice.

Oscar Williams okouzlil české publikum již v roce 2009, kdy během svého vyprodaného turné koncertoval se souborem Perfected Praise v devíti českých městech. Po tomto úspěchu se k nám letos vrací, tentokrát s novým doprovodným souborem – Band of Life.

Oscar Williams & Band of Life
Oscar Williams – sbormistr/ zpěv
Andrea Wallace – zpěv, Thelma Guyton – zpěv, Tracy Smith – zpěv, Darius Thorn – klavír/ zpěv