GOSPELOVÉ VÁNOCE 2008

Kdy: Zpět na přehled akcí 04/12/2008 – 12/12/2008
Vstupenky

Cedric Shannon Rives a High Praise Gospel Singers (USA)

čtvrtek  4.12. 19:00 České Budějovice, Klášterní Kostel        pátek 5.12. 19:30 Praha, Kostel u Salvátora        sobota 6.12. 16:00 Olomouc, Kostel Panny Marie Sněžné        neděle 7.12. 19:30 Liberec, Kostel Sv. Antonín        pondělí 8.12. 20:30 Zlín, Kostel Sv. Filipa a Jakuba        úterý 9.12. 19:00 Jihlava, Kostel Sv. Ignáce čtvretk 11.12. 19:30 Karviná, Kostel Povýšení Sv. Kříže        pátek 12.12. 20:00 Ostrava, Katedrála Božského Spasitele

„GOSPELOVÉ  VÁNOCE  2008“

Cedric Shannon Rives & High Praise Gospel Singers (USA)

Exkluzivní a jediný zlínský koncert v kostele !!! 8.12.2008 od 20:30 hodin v Kostele sv. Filipa a Jakuba ve Zlíně.

V předvánoční čas je každý Čech i Moravan naplněn touhou, ještě před rodinnými Vánocemi, navštívit koncert – nejraději v historickém chrámu – kde budou znít vánoční koledy, duchovní písně a bude vládnout neopakovatelná nálada přicházejících Vánoc. To vše v plné míře přináší tradiční turné gospelových zpěváků černé Ameriky, které Pragokoncert již osmým rokem pořádá v průběhu prosince. „Gospelové Vánoce“ v podání předních černošských sólistů a instrumentalistů ohromily svými výkony publikum v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Jihlavě, Hradci Králové, Pardubicích, na Velehradě, v Havířově, Olomouci, ve Zlíně a řadě dalších měst.

Letošní tradiční turné vyslanců černé Ameriky – gospelových zpěváků, přivede do České republiky soubor přímo z kolébky jazzu a gospelu – z legendárního ST. LOUIS.

Soubor „HIGH PRAISE GOSPEL SINGERS“ vede jeden z nejlepších gospelových zpěváků světa – slavný CEDRIC SHANNON RIVES.

gospel-vanoce-2008-2

Všeobecně nadaný a bohem obdařený Cedric Shannon Rives uhranul svým obrovským talentem jdoucím napříč všemi žánry masy lidí po celém světě!

Rodák ze St. Louis (Missoury) -Cedric Shannon již odmalička hledal víru v Bibli a kostele. Brzy si zvykl navštěvovat bohoslužby, na živé zpívání v kostele a na duchovní službu, což mělo jistě vliv na celé jeho mládí i celý život. Po vzoru svého otce začal Cedric zpívat v kostelním sboru. Jeho výrazný a bohatý hlas nezůstal nepovšimnut a už ve svých devíti letech zpíval malý Cedric své první sólo, v jedenácti pak jako ostřílený zpěvák uvedl svůj první koncert. Promoval na jedné z nejvýznamnějších a nejnáročnějších uměleckých vysokých škol – Central Visual and Performing Arts v St. Louis. Své nabyté zkušenosti pilně rozvíjel nejen zpěvem duchovní hudby, ale také účinkováním v jazzové kapele, v divadle i muzikálech. Víra v Boha ho však nikdy neopustila a tento 25tiletý všestranně nadaný duchovní, zpěvák i herec se nesmazatelně zapsal do povědomí hudebního průmyslu jako dokonalý interpret gospelové hudby. Jeho první album Psalms of Deliverance, které sám napsal, vytvořil i produkoval, je kombinací tradičních duchovních písní a moderního gospelu. Tohoto debutového alba se prodalo přes 10.000 kopií. Populární hit Bow Down and Worship Him můžeme slyšet na druhém Cedrickově albu A Healing Place – které je další mistrovskou fúzí progresivního gospelu a tradičních duchovních melodií. V roce 2004 přichází Cedric s gospelovým představením A House Divided, kde se působivě představuje v roli Donalda – “zpívajícího duchovního”, jehož charakter a vystupování je reflexí Cedrickova osobního života.

Tato role zajistila Cedrickovi neotřesitelné místo ve světě gospelu. Během nedávného turné po Evropě (Švýcarsko, Itálie) se pak Cedric setkal i s Papežem, ke kterému byl pozván jako jeden z významných hostů. Jeho kariéra stále stoupá a letos bude možné slyšet tento výjimečný hlas také v rámci gospelového turné pořádaném agenturou Pragokoncert. Co lze ještě říci o tomto všestrannému duchovnímu uměleckém zázraku? Jedna věc je jistá, Cerdric je vyzrálá, bohem obdařená osobnost uměleckého světa, plná duchovní síly a jeho konec, je v nedohlednu.

Během turné po ČR se Cedric představí se svým gospelovým souborem čítajícím celkem 6 zpěváků.

Čeká vás strhující vystoupení těchto umělců z USA!

Zažijete neopakovatelnou a pohodovou atmosféru, kterou si po předvánočním shonu přinesete až domů pod váš vánoční stromeček. Nenechte si proto tento jedinečný a neopakovatelný zážitek ujít a přijďte na večer plný pohody a nádherných tónů.

Pragokoncertem pořádané turné „Gospelových Vánoc“ v termínu 5. – 12. prosince 2008 je již osmým tradičním zájezdem tohoto unikátního hudebního žánru.

Koncert ve Zlíně se uskuteční v pondělí 8.12.2008 od 20:30 hodin v Kostele sv. Filipa a Jakuba. A pozor, jako jediný a exkluzivní koncert ve zlínském kraji se uskuteční v kostele!