GOSPELOVÉ VÁNOCE 2007

Kdy: Zpět na přehled akcí 11/12/2007 – 22/12/2007
Vstupenky

Lillian Boutte & The Spirit of New Orleans (USA)

Stejně jako v minulých letech přiváží Pragokoncert do ČR gospelový soubor z USA. Tentokrát přímo z New Orleans přijede se svou strhující show Lillian Boutté & The Spirit of New Orleans.

11. 12. 2007 PARDUBICE – kostel sv. Bartoloměje
12. 12. 2007 PRAHA – kostel U Salvátora
13. 12. 2007 BRNO – kostel U sv. Jakuba
14. 12. 2007 ČESKÉ BUDĚJOVICE – Klášterní kostel
15. 12. 2007 JIHLAVA – kostel sv. Ignáce
17. 12. 2007 HAVÍŘOV – kostel sv. Anny
18. 12. 2007 OSTRAVA – katedrála Božského Spasitele
19. 12. 2007 ZLÍN – kostel sv. Filipa a Jakuba
20. 12. 2007 UHERSKÉ HRADIŠTĚ – kostel sv. Františka Xaverského
22. 12. 2007 OLOMOUC – kostel Panny Marie Sněžné

Gospelové Vánoce 2007
Lillian Boutte & The Spirit of New Orleans (USA)

gospel1_small

Lillian Boutte (hlavní zpěv)
Tanya Boutte Ellswoth (zpěv)
Tricia “Teedy” Boutte (zpěv)
Phil Parnell (piano)
Andy Crowdy M. Mus (kontrabas)
Denny Ilett Jnr. (kytara)

Lillian Boutte

Lillian Boutte, známá jako „hudební posel“ z New Orleans, za posledních 25 let dobyla srdce a posluchačů od Mississippi až k Bondi Beach svou nezaměnitelnou hudbou kombinující gospel, jazz a R&B.

Po hurikánu Katrina a následných záplavách v New Orleans, Lillian pořádala a zpívala na bezpočtu benefičních akcí a koncertů na podporu postižených lidí, kteří přišli o všechno. Na základě těchto aktivit byla přizvána také do „Council for World Affairs“, kde spolupracuje poslední 4 roky. Její poslední show a zároveň CD nesoucí název „That Don’t Keep Me From Cooking In A Gumbo Pot“ skládá hold New Orleans a společně s muzikanty jako jsou Phil Parnell, Ed Frank a další předznamenává novou hudební vlnu v New Orleans.

Tanya Boutte Ellswoth (zpěv)

Původem z New Orleans je nedílnou součástí tzv. „Boutte clan“ zpěvaček a hudebníků obdařených výjimečným talentem (Tanya je neteří Lillian). Svou kariéru začala v J.F.Kennedy Senior High School Gospel Choir kde se brzy stala hlavní vokalistkou. Pro svou jedinečnou interpretaci a výjimečný hlas se brzo setkala na pódiu s takovými legendami jako jsou Latimore, B.B.King, Alen Tousaint, Bonnie Raitt, Leroy Jones, Mark Braud a samozřejmě Lillian a John Boutte. Podmanila si publikum na mnoha světových festivalech např. Ascona Jazzfest, Tuna Festival, The Gospel United Tour a dalších.

Tricia “Teedy” Boutte (zpěv)

Tricia „Teedy“ Boutte patří k další generaci v dlouhé řadě talentovaných umělců z New Orleans. Teedy začala zpívat ve svých pěti letech, kdy zároveň začala cvičit také na piáno, housle a trombón. Pro dráhu zpěvačky se rozhodla v patnácti a během dalších let studovala zpěv pod vedením velikánů jako jsou Ellis Marsalis, Harry Connick, Ed Peterson nebo Germaine Bazzle. Všestrannost jejího hlasu ji dovoluje pohybovat se na rozmezí jazzu, R&B, gospelu, reggae i popu, stala se hlavní zpěvačkou v kapele Cool Riddims & Sista Teedy a za svou bohatou kariéru už posbírala řadu ocenění např.: Best of the Beat Awards, Best World Beat Album, Big Easy Awards, Best Female Entertainer a další. Objevila se na pódiích nebo albech předních kapel a umělců např. Aaron, Cyril & Charmaine Neville, Nine Inch Nails, Marilyn Manson, D’Angelo, Ellis Marsalis, Corey Harris, Aretha Franklin, Irma Thomas, Dr. John, Steel Pulse, Marva Wright, Ziggy Marley and the Melody Makers, Fats Domino, Public Enemy, Dave Bartholomew, Shaggy, Bob & George French, Eric B. & Rakim, Deacon John atd.

gospel2

Phil Parnell (pianista, skladatel, producent)

Vystupuje na světových pódiích již řadu let a během této doby spolupracoval s mnoha muzikanty jako jsou Gatemouth Brown, Astrud Gilberto, Sam McClean, Red Tyler, Bo Diddly, Bill Huntington, Johnny Adams, Smokey Johnson, Lillian Boutte’, Steve Masokowski, Freddy Kohlman, Dave Barthalomew, Bettye Lavette, Leroy Jones, Germaine Bazzle, George Porter, Johnny Vidacovich, Herlin Reiley, Shannon Powell, Wendell Brunious, nebo David Lastie.

Phil Parnell dokáže mistrně uchopit a pracovat s širokou paletou všech hudebních stylů od tradičního jazzu, elektroniky, gospelu až po blues, ale má za sebou i spolupráci s velkými big bandy.

V poslední době Phil koncertuje především s Lillian Boutte a Matthew Herberkem a tento rok připravuje k vydání svá 4 nová CD. Podílí se také na současných nahrávkách Matthew Herberka a novém novém gospelovém CD Lillian Boutte.

Andy Crowdy M. Mus (kontrabas)

Andy Crowdy se po světových pódiích pohybuje více než 20 let. Mezi jeho přednosti patří zejména bohaté zkušenosti ze všech hudebních stylů, akademický základ hry na kontrabas, skvělá technika a aktivní přístup ke skladbě a aranžím. Hrál s mnoha významnými hudebníky jako jsou: Alan Barnes, Ben Castle, Jeff Green, Peter King, Berkshire Youth Jazz Orchestra, Tina May, Gary Potter, Clark Tracey, Steve Waterman (Jazz), Lillian Boutte (Gospel & Jazz), Joe Ely (Rock), Joe Longthorne, Frankie Vaughan, Iris Williams (Pop/Light Entertainment), Michael Messer (Blues), Maddy Prior, Bruce Gomasol (Folk) a objevil se na většině významných hudebních festivalů např.: Cork, Brecon, Birmingham, Soho, Django Festival, New Orleans Jazz Fest, Samois-sur-Seine, Montreux (Jazz), Sidmouth, Cambridge and Tønder, Denmark (Folk), Womad (World Music).

Denny Ilett Jnr. (kytara)

Narozen v USA, začal svou profesionální kariéru v roce 1985 s kapelou Gypsy Jazz a od roku 1990 vede svůj vlastní kvatet. Během devadesátých let hudebně spolupracoval s mnoha britskými rádii a TV, pracovně se setkal s lidmi jako Humphrey Lyttleton, Jim Mullen, Mervyn Afrika, Tommy Whittle, Roy Williams, John Etheridge, Johnny Van Derrick. V současné době koncertuje především s Lillian Boutte, s kterou už projel celý svět. Kromě skvělého kytaristy je Denny také zpěvák a aranžér, pořádá ale npř. I hudební workshopy a semináře po celém světě.