Gospelové Vánoce 2006

Kdy: Zpět na přehled akcí 11/12/2006 – 19/12/2006
Vstupenky

Pragokoncert Bohemia uvádí
gospel_213 (1)

 Koncerty – PRAHA: Vstupné: 350,- Kč (na sezení), 250,- Kč (na stání)

11.12.2006 (pondělí) od 18:00 a 20:30 hod. – (Church) KOSTEL U SALVÁTORA (Salvátorská 1 – Praha 1, Prague 1)

19.12.2006 Zlín, 20:00 hodin, kostel sv. Filipa a Jakuba Cena 290,-Kč
předprodej agentura Pragokoncert, tel.: 577432420, 777701591, 
dupalova@pragokoncert.com

V předvánoční čas je každý Čech i Moravan naplněn touhou, ještě před rodinnými Vánocemi, navštívit koncert – nejraději v historickém chrámu – kde budou znít vánoční koledy, duchovní písně a bude vládnout neopakovatelná nálada přicházejících Vánoc. To vše v plné míře přináší tradiční turné gospelových zpěváků černé Ameriky, které Pragokoncert již šestým rokem pořádá v průběhu prosince. „Gospelové Vánoce“ v podání předních černošských sólistů a instrumentalistů ohromily svými výkony publikum v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Jihlavě, Hradci Králové, Pardubicích, na Velehradě, v Havířově, Olomouci ve Zlíně a řadě dalších měst.

Letošní tradiční turné vyslanců černé Ameriky – gospelových zpěváků přivede poprvé do České republiky soubor z kolébky jazzu – z legendárního NEW ORLEANS, který se letos dostal na titulní stránky světového tisku katastrofální záplavou, která zničila podstatnou část historického centra. Proto také část výtěžku soubor věnuje na obnovu svého farního kostela.

Soubor „NEW ORLEANS GOSPEL“ vede slavná zpěvačka Topsy Chapman, populární svým účinkováním na Broadway – m.j. „One Mo‘ Time“. V zahraničí účinkovala jako sólistka renomovaných jazzových a dixielandových souborů „Magnolia Jazz band“ a „Blues Serenaders“. Při historické návštěvě britské královny Alžběty byla právě ona vybrána aby reprezentovala americkou kulturu na slavnostním večeru. Recenze v New York Times, Variety nebo Time potvrzují její výjimečnost. Všestranná Topsy Chapman má kromě jazzu, blues i muzikálů nejraději gospely a spirituály, které zpívala v kostele již od ranného dětství. Na zájezd do Evropy si vybrala půvabné sboristky a klavíristu/varhaníka, který gospelové vystoupení doprovází a komentuje.

Složení souboru:
TOPSY CHAPMAN (zpěv), SKYE DENHAM (zpěv), JOLYNDA PHILIPPS (zpěv), YOLANDA WINDSAY (zpěv), CAROL DOLIOLE (klavír).

gospel_213

Pragokoncertem pořádané turné „Gospelových Vánoc“ v termínu 9. – 20. prosince 2006 je již pátým tradičním zájezdem tohoto unikátního hudebního žánru.

Blanka Bešťáková
PRAGOKONCERT BOHEMIA a.s.