Gospelové Vánoce 2004

Kdy: Zpět na přehled akcí 12.12.2004 – 21.12.2004
Vstupenky

„GOSPELOVÉ VÁNOCE 2005“

LADIES OF GOSPEL

Cynthia Utterbach a Harriet Lewis & Band

(USA)

V předvánoční čas je každý Čech i Moravan naplněn touhou, ještě před rodinnými vánocemi, navštívit koncert – nejraději v historickém chrámu – kde budou znít vánoční koledy, duchovní písně a bude vládnou neopakovatelná nálada přicházejících Vánoc. To vše v plné míře přináší tradiční turné gospelových zpěváků černé Ameriky, které agentura Pragokoncert již pátým rokem pořádá v průběhu prosince. „Gospelové Vánoce“ v podání předních černošských sólistů a instrumentalistů ohromily svými výkony publikum v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Jihlavě, Hradci Králové, Pardubicích, na Velehradě, v Havířově, Olomouci ve Zlíně a řadě dalších měst.

Protagonisty letošních „Gospelových Vánoc“ budou dvě půvabné zpěvačky – HARRIET LEWIS a CYNTHIA UTTERBACH se svým souborem „ LADIES OF GOSPEL“, tedy „dámy Gospelu“, které uvedou za doprovodu instrumentálního souboru nejslavnější americké gospelové a spirituálové písně – stejně jako slavné vánoční balady včetně „Tiché noci“, „Bílých Vánoc“, a dalších amerických i evropských koled.

Harriet Lewis

Je hudebními kritiky nazývána princeznou, když vstupuje na pódium a královnou když lewisz něho odchází. Absolventka Hudební akademie ve Filadelfii má na svém kontě několik CD, ale i spoluúčinkování na koncertech s Ericem Claptonem, Mariah Carey, Michaelem Jacksonem i Ray Charlesem. Během svého působení v Evropě v oblasti gospelu, blues i jazzu získala hrdý titul nejlepší bluesové a gospelové zpěvačky Evropy. Gospelovému zpěvu se věnuje od svých 12 let jako sboristka a později sólistka baptistického souboru v rodné Filadelfii. Její znělý hlas zvládne perfektně prostory největších katedrál i koncertních sálů.

Cynthia Utterbach

utterbachPochází z Los Angeles, kde její první rolí bylo angažmá v muzikálu „Buddy Holly“ s nímž přijela poprvé do Evropy. Následovala role Billy Holidayové v Hamburku v muzikálu věnovaném této legendární zpěvačce. Její první samostatné album „Close Your Eyes“ patřilo k nejprodávanějším jazzovým albům v Německu. Jejími vzory jsou Ella Fitzgerald a Billie Holyday a podobně jako ony je její doménou kromě jazzu a blues i černošský gospel. Její jméno zářilo i v hudebně – divadelní produkci „Utterbach Concert Ensemble of New York City“, se kterou procestovala celé Spojené státy, včetně koncertů v Madison Square Garden a slavné Carnegie Hall. Kromě vlastního zpěvu je Cynthia vyhledávanu hlasovou pedagožkou – vede jako docentka gospelové semináře a workshopy v Německu i dalších zemích. Je zároveň šéfkou 60 členného gospelového souboru „Gospel Happening Choir“ v Hamburku.

Ladies of Gospel

Obě renomované zpěvačky spojily své zkušenosti do souboru Ladies of Gospel ve kterém uplatní nejen svou pěveckou virtuozitu, ale kombinací s doprovodným triem (včetně perkuse), vytvářejí v pozvolné gradaci svého gospelového koncertu strhující atmosféru šťastného vánočního večera – plného neskrývané radosti k níž strhnou i publikum – nad narozením Ježíška. V České republice a na Slovensku budou hostovat poprvé.

gospel