GLENN HUGHES (UK)

Kdy: Zpět na přehled akcí 20/05/2008
Kde: ZLÍN, Masters Of Rock Café
Vstupenky

Jeden z nejslavnějších rockových zpěváků světa GLENN HUGHES Míří do ZLÍNA!

Jeden z nejlepších rockových zpěváků světa, legendární a všestranný hudebník, „ex-Deep Purple“ a „ex-Black Sabbath“ GLENN HUGHESvydává první týden v květnu novou desku s názvem „First Underground Nuclear Kitchen“, zkráceně „F.U.N.K.“ a vyráží na Evropské Tour v rámci něhož se představí také ve městě „rocku“ ve ZLÍNĚ a jeho Masters Of Rock Café.

Kdy? Již 20. 5. 2008!

Bicí na novém albu opět, stejně jako na předchozích Hughesových deskách, nahrál Chad Smith, (bubeník slavných Red Hot Chilli Peppers). Sám Glenn Hughes k nové desce říká: „Byl jsem nesmírně šťastný nahráváním této nové desky, nové písně jsou mi velmi blízké. Hudba změnila můj život, zdá se, že speciálně tyto nové písně žily někde uvnitř mě a zkrátka jen čekaly na ten správný okamžik, kdy se zrodit na svět. Tyto písně jsou takovým dárkem i pro mě samotného, a něco jako by mi říkalo, že je to to nejlepší, co jsem v životě vytvořil. Asi také proto, že jsem neměl strach ukázat světu sám sebe, jako umělce, a to mě povzbudilo v mé v roli skladatele a pošouplo mě to k hranici maxima v tomto oboru, jak po lyrické, tak po hudební stránce.“ Je zřejmé, že je na co se těšit!

Poprvé na sebe Glenn Hughes upozornil již začátkem sedmdesátých let v poměrně úspěšné skupině TRAPEZE. V roce 1973 Glenn Hughes nahradil spolu s Davidem Coverdalem ve skupině DEEP PURPLE Iana Gillana a Rogera Glovera. Angažmá u této hardrockové supergroup mu zaručilo statut celosvětové hvězdy a pevné místo v rockové historii. S Deep Purple natočil tři studiová alba – „Burn“„Stormbringer“ a„Come Taste The Band“. Písně z těchto hardrockových klenotů dodnes tvoří osu jeho koncertního playlistu. Po rozpadu Deep Purple v roce 1976 Glenn Hughes působí jako hostující muzikant na mnoha albech slavných interpretů rockové branže (Black Sabbath, Gary Moore, Phenomena …).

Sólové dráze se naplno začal věnovat až od začátku 90. let. Na svých albech naplno rozvíjí osobité pojetí hardrocku kořeněného soulem, blues a funkem. Zkrátka, kdo do si myslí, že si potřebuje tento nyní pětapadesátiletý zpěvák, baskytarista a skladatel po studiovém úsilí odpočinout, se mýlí. Glenn Hughes je plný nespoutaného nadšení a přijíždí nás potěšit svým novým, jedinečným hardrockovým hudebním vyznáním.

Prožijte spolu s Glennem Hughesem jeho energickou zpověď a upřímné a velmi osobité otevření sebe sama! 20. května 2008 od 20:00 hodin v tradiční Mecce rocku a metalu u nás, ve ZLÍNĚ a jeho klubu Masters Of Rock Café!

Speciálním hostem koncertu budou známí a skvělí rockoví klasici – Staří Psi!