FLERET + host Penzistor

Kdy: Zpět na přehled akcí 23/01/2015 
Kde: Masters Of Rock Café
Tyršovo nábřeží 5497
760 01 Zlín
Česká republika
Zobrazit mapu
Cena: 200,- Kč
Vstupenky

Vizovická legenda kapela FLERET, která se řadí svým stylem mezi folk-rockovou scénu přijede opět do Zlína! Řízní valaši z Vizovic ve své historicky nejlepší sestavě to pěkně rozparádí dne  23.1. 2015 od 20:00 hod. v klubu Masters of Rock Café ve Zlíně na Čepkově.

      Flereti přivezou do Zlína ten nejlepší výběr hitů, jak starých, tak úplných novinek, z nově připravované desky, která vyjde v červenci 2015. Novinkou je i nový zpěvník, který vyšel letos a obsahuje 75 největších hitů kapely.

      Skupina Fleret se již přes třicet let se svým repertoárem úspěšně prosazuje na koncertních i festivalových scénách jak v celé České republice, tak i v zahraničí (Francie, Rakousko, Španělsko, Německo, Polsko, Slovensko). Typickým znakem této formace je nezaměnitelný zvuk vycházející z regionálních a lidových kořenů. Ty se projevují také v obsazení kapely (housle, fujara, klarinet, flétny, mandolína), v jazyce textů písní, v typických hudebních i pěveckých frázích a v melodice. Fleret těchto prvků využívá naprosto samozřejmě a přesvědčivě, prostě k nim patří. Lidovými kořeny se ovšem skupina neomezuje, mísí je dohromady s rockem – s muzikou, kterou odmala slýchali vedle lidovky naživo na tancovačkách. Tento vliv je opět viditelný jak v nástrojovém obsazení (bicí, elektrické kytary) tak v charakteristickém způsobu zpěvu a struktuře skladeb. Muzikantská živočišnost a bezmála dětinská radost z muzicírování vytváří z folkrockové skupiny Fleret originální samorost na naší folkové i rockové scéně.

Zcela zaslouženě jsou označováni za „dvorní kapelu Valašského království“. Za svou více než 30ti letou kariéru stvořili Flereti spoustu hitů jako „Zafúkané“, „Sbohem galánečko“, „Kurnikšopatožtone“, „Večer křupavých srdíček“, „Umělci na šňůře“ a mnoho dalších.

            Co dodat? Snad jen to, že se tento jedinečný koncert uskuteční 23.1.2015 od 20:00 hod. v klubu Masters of Rock Café ve Zlíně na Čepkově a že jste co nejsrdečněji zváni! Přijďte objevit krásy Valašska na vlastní uši. Jako host vystoupí originální kapela z Přerova  Penzistor.