FLERET a SCHELINGER REVIVAL

Kdy: Zpět na přehled akcí 24/01/2014
Kde: ZLÍN, Masters of Rock Café
Vstupenky

Vizovická legenda FLERET přijede do Zlína!

Vizovická legenda, dvorní kapela Valašského království, kapela FLERET, která se svým stylem řadí mezi folk-rockovou scénu, přijede opět do Zlína! Koncert plný starých osvědčených hitů ale i novinek přijede odehrát 24. 1. 2014 od 20:00 do klubu Masters of Rock Café ve Zlíně na Čepkově. Jako host vystoupí skupina „Schelinger revival“, která vzdává hold velikánovi české rockové scény konce 70. a začátku 80. let, Jiřímu Schelingerovi.

Skupina Fleret se již přes třicet let se svým repertoárem úspěšně prosazuje na koncertních i festivalových scénách jak v celé České republice, tak i v zahraničí (Francie, Rakousko, Španělsko, Německo, Polsko, Slovensko). Hudební styl a zvuk této kapely je zcela originální, nezaměnitelný a rozpoznatelný v lidových písních, ale i v muzice rockové. Flereti dokážou v současnosti svým radostným a spontánním muzikantstvím rozezpívat a roztancovat mnohatisícové publikum. Tuto kapelu si dokonce pozvala britská rocková legenda Jethro Tull k hostování na World Tour ´97. Spolupracuje s Jarmilou Šulákovou, se Zuzanou Lapčíkovou, Vlastou Redlem, se skupinou Buty i s Věrou Špinarovou.

Regionální a lidové kořeny Fleretu jsou patrné i z nástrojového obsazení: housle, fujar, klarinet, flétny, mandolína. Rockový vliv je nástrojově zastoupen elektrickými kytarami a bicími nástroji. To vše je podpořeno charismatickým způsobem zpěvu, melodikou, strukturou skladeb i písňovými texty, které jejich autoři (Libor Mysliveček, Zdeněk Hrachový a další) píší formálně přesně a přitom neotřele vtipně ve valašském dialektu. A tak je Fleret zcela zaslouženě označován za „dvorní kapelu Valašského království“. Za svou 30ti letou kariéru stvořili Flereti spoustu hitů jako „Zafúkané“, „Sbohem galánečko“, „Kurnikšopatožtone“ a další.

Co dodat? Snad jen to, že se tento jedinečný koncert uskuteční 24. 1. 2014 od 20:00 v klubu Masters of Rock Café ve Zlíně na Čepkově a že jste co nejsrdečněji zváni!