FISH (UK)

Kdy: Zpět na přehled akcí 29/10/2007
Kde: PRAHA – Rock CafĂŠ
Vstupenky

Charismatický ex-vokalista Marillion známý jako FISH vystoupí v PRAZE!

fish-logo-2_1_1

 Jako jedno z nejkrásnějších a svých nejoblíbenějších měst světa uvádí legendární skot FISH (Derek William Dick) právě Prahu. Agentura Pragokoncert proto připravila na pondělí 29.10.2007 od 20:00 hodin koncert této rockové legendy právě zde – v PRAZE v Rock Café.

Fishova hudba se vymyká všem módním hudebním trendům a křísí statečně pramínek čisté rockové hudby v dnešní banální hudební pustině. Jeho sólo kariéra je velmi výrazná. Svůj podíl na tom má i jeho obrovské charisma zářící ještě silněji v jeho k dokonalosti vypracovaných show.

V prosinci 2005 získal Fish dokonce cenu „Classic Rock Society“ za svůj nepřehlednutelný přínos hudebnímu světu za 25 let svého působení.

Od roku 1990 se Fish také aktivně zapojil do filmového průmyslu a ztvárnil množství filmových a TV postav, což jen dokazuje jeho všestrannost a  nezapomenutelný charakter.

I tak je ale Fish asi nejvíce spojován s kapelou Marillion, ve které působil jako zpěvák od roku 1983, kdy Marillon vydali album „Script For a Jester´s Tear“. Jeho silný, Peterem Gabrielem inspirovaný hlas jen stvrzuje mínění některých kritiků, že Marillion je víc než jen o něco výraznější Genesis se silnějším heavy nábojem. Marillion vydali s Fishem v čele 7 alb. Hudební nesoulad mezi Fishem a zbytkem kapely však způsobil jeho odchod k z kapely a start vlastní sólo dráhy, to bylo v roce 1988. V roce 1989 spolupracoval Fish na „Zániku domu Usherů“Petera Hamilla a rok nato vydává svou první sólo desku „Virgil In A Wilderness Of Mirrors“, což je jakési pokračování divadelního projevu, který tvořil koncept alb Marillion. Následovaly desky „Internal Exile“ (1991), „Songs From The Mirror“ (1993), „The Acoustic Session“ (1994), dvojalbum „Yin“ a „Yang“ (1995), „Sunset On Empire“ (1997), „Rain Gods With Zippos“ (1999), „Fellini Days“ (2002). „Sashimi“ (2003), „Field Of Crows“ (2004) nahrané live v Polsku a v loňském roce vydal další live album „Return To Childhood“.

Jeho show jsou pověstná svou teatrálností a vtipem a jsou vždy korunována velmi silnou a kouzelnou osobností samotného Fishe.

fish

29. října se má Praha a všichni skuteční rockoví fajnšmekři na co těšit! Bude to show plná překvapení. Fish odehraje v Praze jediný, exkluzivní koncert pro ČR! Buďte u toho!