Europe (Swe)

Kdy: Zpět na přehled akcí 31.01.2007
Kde: PRAHA, Retro Music Hall
Vstupenky

Jedinďż˝, exkluzivnďż˝ koncert v rďż˝mci svďż˝tovďż˝ho turnďż˝ ďż˝vďż˝dskďż˝ legendy k novďż˝mu albu “Secret Society”

Legendární švédové EUROPE zavítají se svou novou „Tajnou společností“ do PRAHY!

Legendární kapela s vynikající reputací živých show, kapela tvořící velmi příjemné songy, kapela, která je považována za velikány klasického rocku a hlavně tvůrce rockové hymny „The Final Countdown“ – to jsou švédové EUROPE. Rok 2004 se pro ně stal rokem zlomovým, rokem návratu! Díky agentuře Pragokoncert jsme mohli být i my v České Republice u toho! Europe byli headlinerem letního festivalu Masters Of Rock 2004, kde s velkým úspěchem připomněli ty nejslavnější hity a představili svou novinku „Start From The Drak“. Dokázali tak, že mají stále pevné místo v rockovém světě a umí vyprodukovat kvalitní album, které výrazně a umně reflektuje změny v hudebním světě. EUROPE jsou zpět ve své nejslavnější sestavě (Joey Tempest, John Norum, Mic Michaeli, Ian Haugland, John Leven) a 27.10.2006 spatřila světlo světa další, již sedmá řadová deska s názvem „Secret Society“.

speciální host: Memoria (CZ)

LAgentura Pragokoncert přináší všem fanouškům pravého a čistokrevného klasického roku skvělé zprávy! Rock bude vládnout i v roce 2007! V rámci světového turné „Secret Society World Tour“ se EUROPE s touto čerstvou a novotou vonící „tajnou společností“ v jediném, exkluzivním koncertě představí také v ČR! Kdy? Již brzy! Bude to 31. ledna 2007 od 20:00 hodin v Retro Music Hall v PRAZE!

Kapela vznikla na počátku 80´let ve Stockholmu pod názvem Force, své jméno si na Europe změnili po vítězství v národní soutěži mladých rockerů. Vítězství znamenalo smlouvu na debutovou desku, která vyšla v roce 1983. Europe prodali miliony desek a odehráli nespočet koncertů a turné, a tak si na počátku 90´let dali odpočinek a věnovali se svým sólo projektům. Pak byli pozváni, na odpočítání „Final Countdown“ nového millenia v domácím Stockholmu, a tak se stalo, že Europe hráli před téměř půl milionovým davem lidí. Co jiného, než tak obrovský zážitek, by mělo přimět kapelu k návratu? A tak v roce 2004 vzniká „Start From The Dark“, deska která přináší nový zvuk Europe, jiný, než na co byli fanoušci zvyklí a co si pamatovali, přesto se Europe setkali s obrovským zájmem a odehráli víc jak 100 koncertů po celém světě. To jim dodalo novou energii, a tak skočili z turné přímo do studia, aby nenechali fanoušky dlouho čekat na další počin slavných Europe.„Secret Society“ je tady! Deska, jejíž název vzešel z  rozhovoru Joey Tempesta s Robertem Plantem, kdy Joeyovi toto slovní spojení jaksi utkvělo v paměti. CD je moderní, bez toho, aby ztratilo cokoli ze zvuku klasického rocku. Europe nyní více připomínají kapely jako AudioSlave a U2 ve svém lyrickém obsahu, kdy se dotýkají nesmrtelných témat jako je narození, smrtelnost a láska. Europe pracují skvěle s melancholickým tónem a přináší inspirativní rock se zajímavými a neohranými momenty. Europe s novou deskou opět posunuli své hranice někam dál. Jakmile se spojí tvůrčí linie Tempest-Norum, lítají jiskry inspirace a když se přidá zbytek kapely, vybuchne vše v síle dynamitu.

Europe jsou tvrdí, hrají s obrovskou chutí a jsou v kondici jak snad nikdy před tím, ba co víc, mají hlad a chtějí víc, takže tohle zcela jistě není poslední kapitola, kterou Europe do knihy rocku píší!

Rock The Night“ s EUROPE – 31. ledna 2007 v Retro Music Hall v Praze!