ENSLAVED (Nor)

When: Zpět na přehled akcí 07/12/2008
Where: Zlín, Masters of Rock Café
Vstupenky

Večer temných norských vikingů ve ZLÍNĚ! ENSLAVED + STONEGARD + KRAKÓW

7.12. ZLÍN, Masters Of Rock Café

Jediný, exklusivní koncert známých norských metalových vikingů v rámci Evropského turné k nové desce „Vertebrae“  se uskuteční v Mecce metalu v ČR – ve ZLÍNĚ a jeho Masters Of Rock Café 7.12.2008!

První prosincová neděle tak bude ve Zlíně opravdu žhavý! Speciálními hosty koncertu jsou totiž další chladem žhnoucí norové STONEGARD a mladí KRAKÓW.

Enslaved_FOTO_small

ENSLAVED brázdí norskou metalovou scénu již od počátku 90. let a hned od začátku pilně rozvíjeli black metalovou odnož, zvanou Viking metal. Dodnes patří ke klíčovým seskupením tohoto žánru. Název Enslaved (zotročený, pokořený) byl údajně inspirován skladbou „Enslaved In Rot“ legendárních Immortal z jejich prvního dema „The Northern Upins Death“. Za dobu své existence se v kapele vystřídalo několik známých hudebníků, působících v dalších legendárních black metalových uskupeních (např. Emperor, Borknagar či Gorgoroth). Dnes jsou Enslaved jednou z nejuznávanějších a zároveň i nejpopulárnějších black metalových kapel (Za album „Isa“ dokonce obdrželi norskou cenu Grammy).

Výrazněji na sebe upozornili v roce 1994, kdy vydali své druhé album – dnes již legendární opus „Frost“, který je nabyt majestátními blackovými hymnami. Již od počátků se v tvorbě Enslaved objevuje jakási vesmírná nálada a atmosféra, která je na prvních albech nenápadně evokována klávesovými „space“ vsuvkami. Kapela postupem času zdokonaluje svůj zvuk, až se z ní stává nezaměnitelný originál. Velký zlom přichází v roce 2001 s albem „Monumension“ – naplno zde propuká to, co bylo decentně naznačeno už na předchozím „Mardraum“. Velkolepé black metalové hymny zde tvoří rovnocennou symbiózu se space – artovými zasněnými vsuvkami. Ortodoxnější fanoušci skupinu po tomto albu zavrhli, alternativněji smýšlející metalisté naopak začali bystřit smysly. Kapela zjemnila black metalové ingredience, ubylo sypaček a mnohem více se „jelo“ ve středním tempu, což umožnilo určité pročištění zvuku, zvýraznění jednotlivých elementů a mnohavrstevných zvukových koláží. Ve stejném duchu pokračuje i „Below The Lights“. Poté přichází album „Isa“, které je mnohem více orientováno do progresivně metalových vod a navíc zde dosáhl dokonalosti velmi specifický zvuk, který Enslaved mnoho let utvářeli. V roce 2006 spatřila světlo světa nahrávka nesoucí název „Ruun“. Opět se jednalo o nadstandartní záležitost, která si nese pečeť vysoké kvality s potenciálem uspokojit i nejnáročnější metalové posluchačstvo.  Letošní, novinková deska “Vertebrae” ukazuje Enslaved v tom nejlepším světle a upevňuje jejich výsadní pozici na špičce bohaté severské metalové scény. Progresivní a black metalová složka se zde setkaly v dokonalé symbióze. Nebudete ochuzeni o mrazivé black metalové vichřice, majestátní vikingské nápěvy, progresivní vizionářství a v neposlední řadě ani o neproniknutelně psychedelickou atmosféru. Jednoznačně jde o jednu z nejrozmanitějších a nejzajímavějších desek tohoto roku!

Připravte se! Vynikající Dark Viking Metalová delikatesa v podání norských ENSLAVED, spolu se Stonegard a Kraków se podává ve ZLÍNĚ, Masters Of Rock Café v neděli 7.12. od 20 hod.!!!